Регламентга мувофиқ, 1-синфга қабул жараёнлари 2 босқичда амалга оширилади:
1-синфга қабул жараёнлари қуйидаги туман (шаҳарларда) шаклда давлат хизматлари орқали амалга оширилади.
Бунда ота-оналар 20 июндан бошлаб мй.мактаб.уз электрон платформаси орқали рўйхатдан ўтиб, ариза топширишлари мумкин. Ҳурматли ота-оналар, видео йўриқнома билан танишиб чиқинг, унда мй.мактаб.уз платформаси орқали ўзингизга бириктирилган мактабни қандай аниқлашни билиб олишингиз мумкин.
Давлат хизматлари кўрсатилмайдиган ҳудудларда 1-синфга қабул қилинган ўқувчилар вазирлик электрон тизими (адм.мактаб.уз) га киритилади.
Эслатма! “Таълим тўғрисида”ги Қонунга мувофиқ, болалар 7 ёшга тўладиган йилда мактабга қабул қилинади. Бу йил 1-синфга 2018 йилнинг 31 декабрига қадар туғилган болалар қабул қилинади.
Агар сизда электрон қабул жараёнлари юзасидан саволлар бўлса, cалл-марказнинг 71-203-07-04, 71-203-04-03 рақамлари ёки телеграмдаги @мймактаб_уз расмий канали орқали жавоб олишингиз мумкин.

Новости 12/06/2025 Прием в 1-й класс на 2025-2026 учебный год начинается 20 июня
Процессы приема в 1-й класс осуществляются через государственные услуги в следующей форме в районах (городах).
Родители могут зарегистрироваться и подать заявку через электронную платформу my.maktab.uz с 20 июня. Уважаемые родители, ознакомьтесь с видеоинструкцией, где вы можете узнать, как определить закрепленную за вами школу через платформу my.maktab.uz.
Учащиеся, зачисленные в 1-й класс в регионах, где не предоставляются государственные услуги, будут внесены в электронную систему министерства (adm.maktab.uz).
Примечание! Согласно Закону "Об образовании," дети принимаются в школу в год, когда им исполняется 7 лет. В этом году в 1-й класс принимаются дети, родившиеся до 31 декабря 2018 года.
Если у вас есть вопросы по процессу электронного приема, вы можете получить ответы по номерам call-центра 71-203-07-04, 71-203-04-03 или через официальный канал в Telegram @mymaktab_uz.