Регламентга мувофиқ, 1-синфга қабул жараёнлари 2 босқичда амалга оширилади:
1-синфга қабул жараёнлари қуйидаги туман (шаҳарларда) шаклда давлат хизматлари орқали амалга оширилади.
Бунда ота-оналар 20 июндан бошлаб мй.мактаб.уз электрон платформаси орқали рўйхатдан ўтиб, ариза топширишлари мумкин. Ҳурматли ота-оналар, видео йўриқнома билан танишиб чиқинг, унда мй.мактаб.уз платформаси орқали ўзингизга бириктирилган мактабни қандай аниқлашни билиб олишингиз мумкин.
Давлат хизматлари кўрсатилмайдиган ҳудудларда 1-синфга қабул қилинган ўқувчилар вазирлик электрон тизими (адм.мактаб.уз) га киритилади.
Эслатма! “Таълим тўғрисида”ги Қонунга мувофиқ, болалар 7 ёшга тўладиган йилда мактабга қабул қилинади. Бу йил 1-синфга 2018 йилнинг 31 декабрига қадар туғилган болалар қабул қилинади.
Агар сизда электрон қабул жараёнлари юзасидан саволлар бўлса, cалл-марказнинг 71-203-07-04, 71-203-04-03 рақамлари ёки телеграмдаги @мймактаб_уз расмий канали орқали жавоб олишингиз мумкин.

News 12/06/2025 Admission to the 1st grade for the 2025-2026 academic year begins on June 20
Admission to the 1st grade is carried out through public services in the following form in districts (cities).
Parents can register and apply through the my.maktab.uz electronic platform starting June 20th. Dear parents, please familiarize yourself with the video guide, in which you can learn how to identify the school assigned to you through the my.maktab.uz platform.
In areas where public services are not provided, students admitted to the 1st grade are entered into the Ministry's electronic system (adm.maktab.uz).
Reminder! According to the Law "On Education," children are admitted to school in the year they turn 7 years old. This year, children born before December 31, 2018, will be admitted to the 1st grade.
If you have any questions regarding the electronic reception process, you can get answers by calling the call center at 71-203-07-04, 71-203-04-03, or through the official Telegram channel @mymaktab_uz.