Янгиликлар 18/12/2024 Айрим таълим йўналишларида сиртқи таълим учун 5 йиллик стаж талаб этилади - рўйхат
Сиртқи таълим шаклидаги педагогик фаолиятга оид бакалавриат таълим йўналишларига топширишда камида 5 йил иш стажи талаб этилади. Мазкур тартиб Давлат комиссиясининг тегишли баёни билан 2023/2024-ўқув йилидан бошлаб амал қилиб келмоқда ва ушбу йўналишлар рўйхати ҳам тасдиқланган.
Маълумки, Президентнинг 2022-йил 22-июндаги ПҚ-289-сон қарорига мувофиқ педагогика соҳасидаги таълим йўналишларига сиртқи таълим шакли бўйича ўқишга таълим тизимида педагогик фаолиятга оид камида беш йиллик иш стажига эга бўлган шахслар қабул қилинади.
Давлат комиссиясининг тегишли баёни билан сиртқи таълим шаклига педагогик фаолиятга оид камида 5 йил иш стажига эга бўлган абитуриентлар қабул қилинадиган бакалавриат таълим йўналишлари рўйхати тасдиқланган. Булар.

Новости 18/12/2024 Для заочного обучения по некоторым направлениям образования требуется 5-летний стаж - список
При переводе в бакалавриат по педагогической деятельности в форме корреспондентского образования требуется не менее 5 лет опыта работы. Данная процедура действует с 2023/2024 учебного года с соответствующим объявлением Государственной комиссии и утвержден перечень этих направлений.
Как известно, в соответствии с Указом Президента Республики Узбекистан от 22 июня 2022 года No ПП-289 к обучению в сфере образования в сфере педагогики допускаются лица, имеющие стаж педагогической деятельности в системе образования не менее пяти лет.
Соответствующим объявлением Государственной комиссии утвержден перечень бакалавриатов, в которые принимаются абитуриенты, имеющие не менее 5 лет опыта работы в педагогической деятельности для получения образования за рубежом. Эти.