Тошкент вилояти Чирчиқ давлат педагогика университет (ЧДПУ) — Тошкент вилояти Чирчиқ шаҳрида жойлашган, педагогика йўналиши бўйича таълим берувчи университет ҳисобланади.
Университет Ўзбекистон Президентининг 2017 йил 27 июлдаги ПҚ-3152 сонли Қарорига асосан мактабгача, мактаб ва мактабдан ташқари таълим муассасаларининг тарбиячилар, бошланғич синф айниқса аниқ фанлар ва чет тиллари бўйича ўқитувчиларга бўлган эҳтиёжларини қондириш, туманлар ва қишлоқ жойларидаги таълим муассасаларини юқори малакали педагог кадрлар билан таъминлаш ҳамда халқаро стандартлар даражасига мос олий маълумотли педагог кадрлар тайёрлаш тизимини жойларда ташкил этишни янада такомиллаштириш ва таълим сифатини яхшилаш мақсадида ташкил этилган.
Чирчиқ давлат педагогика университетда ҳозирда қуйидаги факультетлар мавжуд:
Университетда 1000 талабага мўлжалланган талабалар турар жойи (ТТЖ) мавжуд. Бундан ташқари университет биносида қуйидагилар фаолият юритади:

Ташкентский областной Чирчикский государственный педагогический университет (ЧГПУ) - педагогический университет, расположенный в городе Чирчике Ташкентской области.
Университет создан в соответствии с Постановлением Президента Узбекистана от 27 июля 2017 года No ПП-3152 в целях удовлетворения потребностей дошкольных, школьных и внешкольных образовательных учреждений в воспитателях, учителях начальных классов, особенно по точным предметам и иностранным языкам, обеспечения образовательных учреждений районов и сельской местности высококвалифицированными педагогическими кадрами, а также дальнейшего совершенствования организации на местах системы подготовки педагогических кадров с высшим образованием
В настоящее время в Чирчикском государственном педагогическом университет действуют следующие факультеты:
В университет имеется студенческое общежитие (СЖ) на 1000 студентов. Кроме того, в здании университета действуют:
Если у вас возникли вопросы и предложения относительно данного университет, вы можете обращаться по следующим адресам и номерам: