“Эл-юрт умиди” жамғармаси стипендиати, Жанубий Флорида университети докторанти Исроилова Сарвиноз жорий йилнинг 5-7- февраль кунлари АҚШнинг “Barness Ҳалл”да ўтказилган “Suncoast” (қуёш қирғоғи) XV мусиқа таълим-тадқиқот симпозиумида иштирок этди.
Бу симпозиум, университетнинг ҳар йили ўтказиладиган катта лойиҳаларидан бири ҳисобланиб, ушбу симпозиум мусиқа ўқитувчилари, тадқиқотчилар, психологлар, неврологлар ва санъат шайдоларини бирлаштириб, мусиқани ривожлантиришга қаратилган. Ушбу симпозиум давомида барча иштирокчилар ўз тадқиқотлари бўйича фикрлар ва илмий янгилик тарафлари билан тақдимотлар ўтказишди.
Бу симпозиум гала концертида ижро этиш учун барча талабалар 2 босқичли эшиттириб кўриш жараёнларидан сараланиб олинган.

Репосты 10/02/2025 Стипендиат Фонда принял участие в музыкальном симпозиуме США!
Исроилова Сарвиноз, стипендиат фонда "Эл-юрт умиди" и докторант Университета Южной Флориды, приняла участие в XV музыкально-образовательном симпозиуме "Suncoast" (Берег Солнца), проходившем в Barness Hall в США с 5 по 7 февраля этого года.
Симпозиум является одним из крупных ежегодных проектов университета и направлен на развитие музыки, объединяя преподавателей музыки, исследователей, психологов, неврологов и ценителей искусства. В ходе этого симпозиума все участники выступили с презентациями о своих исследованиях и научных инновациях.
Все студенты были отобраны из двухэтапного процесса прослушивания для участия в гала-концерте этого симпозиума.