Yangiliklar 14/02/2025 Prezident olimpiadasi tashkil etiladi
Endi yilda ikki marta hududlarda olimpiya sport turlari boʻyicha “Yangi Oʻzbekiston Olimpiya choʻqqilari” musobaqalarini oʻtkazish yoʻlga qoʻyiladi. Bunda tuman va viloyat sovrindorlarini hokimlar ragʻbatlantirib boradi.
Viloyat bosqichi gʻoliblari har yili 10-20-dekabr kunlari Olimpiya shaharchasida oʻtkaziladigan Prezident olimpiadasida ishtirok etadi.
Musobaqa gʻoliblari uy, avtomobil kabi qimmatbaho sovgʻalar bilan taqdirlanadi. Birinchi va ikkinchi oʻrinni olgan sportchilar esa Respublika olimpiya va paralimpiya markaziga qabul qilinadi va 1- va 2-kurs oʻquvchilariga stipendiya toʻlab boriladi.
Bundan tashqari, endilikda sportchilarni yetishtirib chiqargan birinchi murabbiylarga sportchilar va terma jamoa murabbiylari uchun koʻzda tutilgan ragʻbatning 10 foizgacha qismi mukofot sifatida beriladi.

Новости 14/02/2025 Будет организована Президентская олимпиада
Отныне два раза в год в регионах будут проводиться соревнования "Олимпийские вершины Нового Узбекистана" по олимпийским видам спорта. При этом хокимы будут поощрять обладателей наград районов и областей.
Победители областного этапа ежегодно с 10 по 20 декабря принимают участие в Президентской олимпиаде, проводимой в Олимпийском городке.
Победители конкурса будут награждены ценными призами, такими как дома и автомобили. Спортсмены, занявшие первое и второе места, будут приняты в Республиканский олимпийский и паралимпийский центр, а учащимся 1-го и 2-го курсов будут выплачиваться стипендии.
Кроме того, отныне первым тренерам, подготовившим спортсменов, будет выплачиваться до 10% поощрения, предусмотренного для спортсменов и тренеров сборных команд.