Репостлар 25/12/2024 Мактаб ҳудуди ва биносида ўқувчиларга алоқаси бўлмаган байрам тадбирларини ўтказиш мумкин эмас
Мактабгача ва мактаб таълими вазирининг 2023 йил 31 август кунги 282-сонли буйруғи билан тасдиқланган "Умумий ўрта таълим муассасасининг такомиллаштирилган намунавий одоб-ахлоқ қоидалари"га кўра қуйидагилар тақиқланган:
• таълим муассасасининг ҳудуди ва биносида спиртли ичимликлар ҳамда тамаки маҳсулотларини истеъмол қилиш:
• муассаса ҳудуди ва биносида ўқувчиларнинг таълим-тарбиясига алоқаси бўлмаган турли хил тадбирларни ташкил этиш;
• ўқувчилар учун мўлжалланган барча тадбирларни ва уларга тайёргарлик ишлари дарс машғулотлари вақтида ўтказиш.

Reposts 25/12/2024 It is not allowed to hold holiday events that are not related to students on the school grounds and building
According to the "Improved model rules of etiquette of a general secondary educational institution," approved by the order of the Minister of Preschool and School Education No. 282 dated August 31, 2023, the following is prohibited:
• consumption of alcoholic beverages and tobacco products on the territory and in the premises of an educational institution:
• organization of various events on the territory and in the premises of the institution, not related to the education and upbringing of students;