Янгиликлар 17/12/2024 Педагогларга 70 фоизлик устама бериш йўлга қўйилмоқда
Мактабгача ва мактаб таълими вазирлиги Педагог кадрларга малака тоифаларини бериш жараёнини ташкил этиш бошқармаси бошлиғи Сардор Рахимбоев маълум қилишича, халқаро стандартлар асосида малака сертификатига эга бўлган педагогларга 70 фоизлик устама берилиши мумкин.
Халқаро стандартлар асосида малака сертификатига эга бўлган педагогларга 70 фоизлик устама бериш йўлга қўйилмоқда. Ҳозирда халқаро ташкилотлар билан ҳамкорлик бошланган. Тизим халқаро аккредитациядан ўтганидан кейин ушбу талаблар асосида 86 баллик натижа билан малака сертификатини олган педагоглар 70 фоизлик устама олишлари мумкин бўлади.

Новости 17/12/2024 Налаживается выплата 70 процентной надбавки педагогам
Преподавателям, набравшим на аттестации 86 и более баллов, может быть установлена надбавка в размере 70 процентов.
Начальник управления по организации процесса присвоения квалификационных категорий педагогическим кадрам Министерства дошкольного и школьного образования Сардор Рахимбоев сообщил, что педагогам, имеющим квалификационный сертификат на основе международных стандартов, может быть предоставлена надбавка в размере 70 процентов.
Внедряется система предоставления 70-процентной надбавки педагогам, имеющим квалификационный сертификат на основе международных стандартов. В настоящее время начато сотрудничество с международными организациями. После прохождения системой международной аккредитации педагоги, получившие квалификационный сертификат с результатом 86 баллов на основе этих требований, смогут получать надбавку в размере 70 процентов.