Мақолалар 12/06/2025 Рўйхатдан ўтишда ўз телефон рақамингиздан фойдаланинг
✅ Олий ва профессионал таълим муассасаларига ўқишга кириш учун онлайн рўйхатдан ўтишда абитуриентнинг телефон рақами маълумотларни тасдиқлаш воситаси ҳисобланади.
📩 Бунда маълумотларни тасдиқлаш учун абитуриентнинг телефон рақамига SMS хабар юборилади ва SMS хабардаги кодни дастурга киритиш орқали маълумотлар тасдиқланади.
📵 Рўйхатдан ўтишда фойдаланилган (тизимга киритилган) телефон рақамисиз маълумотларни тасдиқлаб ёки ўзгартириб бўлмайди.
🛃 Агар абитуриент бошқа шахснинг телефон рақами орқали рўйхатдан ўтадиган бўлса, телефон рақамига эгалик қилувчи шахсда абитуриентнинг маълумотларига ўзгартириш киритиш имкони бўлади.
❗️Шу сабабли абитуриентлар рўйхатдан ўтишда ўз телефон рақамидан фойдаланиши ва телефон рақамини бошқа шахсларга бермаслиги лозим.
✳️ Шунингдек, абитуриентлар рўйхатдан ўтишда ўзи эслаб қоладиган, хавфсиз паролдан фойдаланиши ва уни эсдан чиқармаслиги мақсадга мувофиқ.

Статьи 12/06/2025 Используйте свой номер телефона при регистрации
✅ При онлайн-регистрации для поступления в высшие и профессиональные учебные заведения номер телефона абитуриента является средством подтверждения данных.
📩 При этом для подтверждения информации на номер телефона абитуриента отправляется SMS-сообщение, и данные подтверждаются путем ввода кода из SMS-сообщения в программу.
📵 Невозможно подтвердить или изменить информацию без номера телефона, использованного при регистрации (внесенного в систему).
🛃 Если абитуриент регистрируется через номер телефона другого лица, у владельца этого номера появится возможность вносить изменения в данные абитуриента.
❗️Поэтому абитуриентам при регистрации необходимо использовать свой номер телефона и не передавать его другим лицам.
✳️ Также рекомендуется, чтобы абитуриенты при регистрации использовали легко запоминающийся, надежный пароль и не забывали его.