Yangiliklar 04/03/2025 200 nafar yoshlar Italiyaga o‘qishga yuboriladi
Prezident Shavkat Mirziyoyev 3-mart kuni qishloq xo‘jaligi sohasida xalqaro hamkorlikni rivojlantirishga oid taqdimot bilan tanishdi.
Taqdimotda Italiyadagi Bolonya, Tushia, Ferraра va Piza oliygohlariga bu yil 200 nafar yoshlarni yuborish rejalashtirilganligi bildirildi. Ular agrar, oziq-ovqat texnologiyalari va boshqa sohalarda tahsil oladi.
Shuningdek, Tushia universitetida yiliga 30 nafar oziq-ovqat texnologlarini grant asosida o‘qitish va yurtimizda malakali kadrlarni tayyorlash bo‘yicha hamkorlikni rivojlantirish taklifi bildirildi.

Новости 04/03/2025 200 молодых людей будут направлены на обучение в Италию
Президент Шавкат Мирзиёев 3 марта ознакомился с презентацией о развитии международного сотрудничества в сфере сельского хозяйства.
В ходе презентации было объявлено, что в этом году планируется направить 200 молодых людей в университеты Болоньи, Тушии, Феррары и Пизы в Италии. Они будут обучаться в сферах сельского хозяйства, пищевых технологий и других областях.
Также было внесено предложение развивать сотрудничество по обучению 30 специалистов в области пищевых технологий ежегодно на грантовой основе в Университете Тушии и по подготовке квалифицированных кадров в нашей стране.