Yangiliklar 04/03/2025 200 nafar yoshlar Italiyaga o‘qishga yuboriladi
Prezident Shavkat Mirziyoyev 3-mart kuni qishloq xo‘jaligi sohasida xalqaro hamkorlikni rivojlantirishga oid taqdimot bilan tanishdi.
Taqdimotda Italiyadagi Bolonya, Tushia, Ferraра va Piza oliygohlariga bu yil 200 nafar yoshlarni yuborish rejalashtirilganligi bildirildi. Ular agrar, oziq-ovqat texnologiyalari va boshqa sohalarda tahsil oladi.
Shuningdek, Tushia universitetida yiliga 30 nafar oziq-ovqat texnologlarini grant asosida o‘qitish va yurtimizda malakali kadrlarni tayyorlash bo‘yicha hamkorlikni rivojlantirish taklifi bildirildi.

News 04/03/2025 200 young people to be sent to study in Italy
On March 3, President Shavkat Mirziyoyev familiarized himself with a presentation on developing international cooperation in the field of agriculture.
The presentation revealed plans to send 200 young people to universities in Bologna, Tuscia, Ferrara, and Pisa in Italy this year. They will study agriculture, food technologies, and other fields.
Additionally, a proposal was made to develop cooperation for training 30 food technologists annually at Tuscia University on a grant basis and to prepare qualified personnel in our country.