Yangiliklar 27/02/2025 TDIU dotsenti Michigan universitetidan 40 ming dollarlik grantni qo‘lga kiritdi
Toshkent davlat iqtisodiyot universitetining “Soliq va soliqqa tortish” kafedrasi dotsenti Dildora Abdusattarova  Times Higher Education (THE) reytingida 23-o‘rinni egallagan Michigan universitetida 2025-2027-yillarda olib boriladigan ilmiy tadqiqotlar uchun mo‘ljallangan 40 000 dollarlik grantni qo‘lga kiritdi.
Michigan universitetining Ta’lim fakulteti tomonidan taqdim etilgan mazkur grant bilan taqdirlangan tadqiqotchilar ilmiy va amaliy tajribalar asosida ilg‘or ilmiy loyihalarda ishtirok etish imkoniyatiga ega bo‘ladilar. Bu grant TDIU dotsenti Dildora Abdusattarova uchun nafaqat ilmiy ishlanmalarini rivojlantirishga, balki global ta’lim va tadqiqot hamkorliklarida o‘zining malakasini yana-da oshirishga katta imkoniyat yaratadi.
–  Michigan universiteti, shubhasiz, dunyoning yetakchi ilmiy muassasalaridan biridir va u yerdagi ilmiy tadqiqotlar bilan yaqindan tanishish, ular bilan hamkorlik qilish men uchun katta imkoniyat. Grant nafaqat ilmiy ishlanmalarimni rivojlantirishga yordam beradi, balki yangi metodologiyalarni o‘rganish va ilg‘or ilmiy loyihalarda ishtirok etishga zamin yaratadi. Boshqa olimlar bilan fikr almashish, tajriba orttirish hamda global ilmiy hamjamiyatga qo‘shilish imkonini beradi. Bu, o‘z navbatida, Toshkent davlat iqtisodiyot universitetida ta’lim berishda ham, talabalarimga ilg‘or bilimlar berishda ham o‘z ta’sirini ko‘rsatadi, – deydi Dildora Abdusattarova.

Associate Professor of the Department of "Tax and Taxation" of Tashkent State University of Economics Dildora Abdusattarova won a grant of $40,000 for scientific research in 2025-2027 at the University of Michigan, ranked 23rd in the Times Higher Education (THE) ranking.
Researchers awarded this grant, presented by the Faculty of Education at the University of Michigan, will have the opportunity to participate in advanced scientific projects based on scientific and practical experience. This grant will create a great opportunity for TDIU Associate Professor Dildora Abdusattarova not only to develop scientific developments, but also to further improve her qualifications in global educational and research cooperation.
- The University of Michigan is undoubtedly one of the leading scientific institutions in the world, and it is a great opportunity for me to get acquainted with scientific research there, to cooperate with them. The grant will not only help me develop my scientific developments, but also lay the foundation for studying new methodologies and participating in advanced scientific projects. It provides an opportunity to exchange ideas with other scientists, gain experience, and integrate into the global scientific community. This, in turn, will have an impact both on teaching at the Tashkent State University of Economics and on providing advanced knowledge to my students," says Dildora Abdusattarova.
It should be noted that this result is important for further raising the academic level of the university in the global scientific arena.