Yangiliklar 27/02/2025 TDIU dotsenti Michigan universitetidan 40 ming dollarlik grantni qo‘lga kiritdi
Toshkent davlat iqtisodiyot universitetining “Soliq va soliqqa tortish” kafedrasi dotsenti Dildora Abdusattarova  Times Higher Education (THE) reytingida 23-o‘rinni egallagan Michigan universitetida 2025-2027-yillarda olib boriladigan ilmiy tadqiqotlar uchun mo‘ljallangan 40 000 dollarlik grantni qo‘lga kiritdi.
Michigan universitetining Ta’lim fakulteti tomonidan taqdim etilgan mazkur grant bilan taqdirlangan tadqiqotchilar ilmiy va amaliy tajribalar asosida ilg‘or ilmiy loyihalarda ishtirok etish imkoniyatiga ega bo‘ladilar. Bu grant TDIU dotsenti Dildora Abdusattarova uchun nafaqat ilmiy ishlanmalarini rivojlantirishga, balki global ta’lim va tadqiqot hamkorliklarida o‘zining malakasini yana-da oshirishga katta imkoniyat yaratadi.
–  Michigan universiteti, shubhasiz, dunyoning yetakchi ilmiy muassasalaridan biridir va u yerdagi ilmiy tadqiqotlar bilan yaqindan tanishish, ular bilan hamkorlik qilish men uchun katta imkoniyat. Grant nafaqat ilmiy ishlanmalarimni rivojlantirishga yordam beradi, balki yangi metodologiyalarni o‘rganish va ilg‘or ilmiy loyihalarda ishtirok etishga zamin yaratadi. Boshqa olimlar bilan fikr almashish, tajriba orttirish hamda global ilmiy hamjamiyatga qo‘shilish imkonini beradi. Bu, o‘z navbatida, Toshkent davlat iqtisodiyot universitetida ta’lim berishda ham, talabalarimga ilg‘or bilimlar berishda ham o‘z ta’sirini ko‘rsatadi, – deydi Dildora Abdusattarova.

Новости 27/02/2025 Доцент ТГЭУ выиграл грант в размере 40 000 долларов от Мичиганского университета
Дилдора Абдусаттарова, доцент кафедры "Налоги и налогообложение" Ташкентского государственного экономического университета, получила грант в размере 40 000 долларов США на проведение научных исследований в Мичиганском университете, который занимает 23-е место в рейтинге Times Higher Education (THE) в 2025-2027 годах.
Исследователи, награжденные этим грантом, предоставленным Образовательным факультетом Мичиганского университета, получат возможность участвовать в передовых научных проектах, основанных на научном и практическом опыте. Данный грант создаст большую возможность для доцента ТГЭУ Дилдоры Абдусаттаровой не только развивать свои научные разработки, но и повышать свою квалификацию в глобальном образовательном и исследовательском сотрудничестве.
- Мичиганский университет, несомненно, является одним из ведущих научных учреждений мира, и для меня большая возможность ознакомиться с его научными исследованиями и сотрудничать с ними. Грант не только помогает развивать мои научные разработки, но и создает основу для изучения новых методологий и участия в передовых научных проектах. Позволяет обмениваться мнениями с другими учеными, приобретать опыт и интегрироваться в глобальное научное сообщество. Это, в свою очередь, повлияет как на преподавание в Ташкентском государственном экономическом университете, так и на предоставление передовых знаний моим студентам," - говорит Дилдора Абдусаттарова.
Следует отметить, что этот результат играет важную роль в дальнейшем повышении академического уровня университета в глобальном научном пространстве.