Буюк Британиянинг энг нуфузли Кембриж университети 800 йилдан ортиқ вақт давомида кўплаб кашфиётларга сабаб бўлган тадқиқотларини олиб бормоқда. Унинг талабалари ва тадқиқотчилари инновацион янгилик яратишга, дунёдаги ўзгаришларга ижобий ҳисса қўшишга интилувчи олимлардан иборат. Кембриж университети томонидан бепул онлайн курслар тақдим этилади.
Дастурдан асосий мақсад бутун дунё бўйлаб ёшларни таълим олиш, ўрганиш ва тадқиқот қилишга интилишга рағбатлантиришдан иборат. Бундан ташқари, университет бутун дунё бўйлаб ўқувчиларга Кембрижнинг билим ва кашфиётга бўлган иштиёқидан баҳраманд бўлиш имкониятини беради.
Дастур доирасида қуйидаги курслар тақдим этилмоқда:
Маълумот учун: Университетда олиб борилган атомни парчалашга ва ДНК тузилишини тушунишга олиб келган кашфиётлар бугунги кунда иқлим ўзгаришини юмшатишдан тортиб, кейинги пандемиянинг олдини олиш ва ижтимоий тенгсизликларни ҳал қилишгача бўлган дунёдаги энг долзарб муаммоларни ҳал қилишга ёрдам беради. Глобал миқёсдаги хилма-хил фикрга эга одамлардан иборат ҳамжамиятга эга бўлган университетда 100 дан ортиқ мамлакатлардан 19 000 дан ортиқ талабалар таълим олади. Ҳозирда бутун дунё бўйлаб 200 000 нафар битирувчилари мавжуд.
Эслатма: Юқоридагилар номзодларга қўйилган умумий талаблардир. Шунинг учун танланган курснинг ички талаблари билан ҳам танишиб чиқиш лозим.
Муҳим: Курс қатнашчилари маълум миқдордаги тўловни амалга ошириш орқали Кембриж университети томонидан расмий тасдиқланган сертификатга эга бўлишлари мумкин.

Выборы 08/02/2025 Бесплатные онлайн-курсы от Кембриджского университета Великобритании
Самый престижный Кембриджский университет Великобритании более 800 лет проводит исследования, которые привели к многочисленным открытиям. Его студенты и исследователи - это ученые, стремящиеся создавать инновации и вносить позитивный вклад в глобальные изменения. Кембриджский университет предоставляет бесплатные онлайн-курсы.
Основная цель программы - стимулировать молодежь во всем мире стремиться к образованию, обучению и исследованиям. Кроме того, университет предоставляет учащимся со всего мира возможность насладиться страстью Кембриджа к знаниям и открытиям.
В рамках программы предлагаются следующие курсы:
Для справки: Университетские открытия, которые привели к расщеплению атома и пониманию структуры ДНК, помогают решать самые насущные проблемы в мире сегодня, от смягчения последствий изменения климата до предотвращения следующей пандемии и решения социального неравенства. Университет, обладающий глобальным сообществом людей с разнообразными взглядами, принимает более 19 000 студентов из более чем 100 стран. В настоящее время по всему миру насчитывается 200 000 выпускников.
• Участвовать в программе может любой желающий, независимо от возраста и происхождения;
• Знание английского языка должно быть на уровне участия в программе;
• Кандидаты должны иметь базовые знания по выбранному курсу.
Примечание: Вышеизложенное является общими требованиями к кандидатам. Поэтому необходимо ознакомиться с внутренними требованиями выбранного курса.
• Участники могут бесплатно изучать выбранные курсы в любое время;
• Программа проводится в дистанционной (онлайн) форме;
• Курсы будут проводить самые опытные профессора университета.
Важно: Участники курса могут получить сертификат, официально подтвержденный Кембриджским университетом, оплатив определенную сумму.