Айни пайтда Мактабгача ва мактаб таълими вазирлиги делегацияси мактабгача таълим тизимини такомиллаштириш бўйича тажриба алмашиш ҳамда халқаро ҳамкорликни кенгайтириш мақсадида Сингапурда бўлиб турибди.
Хусусан, делегация вакиллари Маршал Cавендиш Эдуcатион, Сингапур Миллий Институти (НИЭ) ҳамда Эрта болаликни ривожлантириш Миллий Институти (NIEC) каби нуфузли ташкилотларда учрашувлар ўтказди.
Унда мактабгача ва мактаб таълими ўқув дастурларининг ўзаро узвийлиги, тарбияланувчиларни ҳар томонлама ривожлантиришга йўналтирилган хорижий ўқув-методик мажмуаларни маҳаллийлаштириш масалалари муҳокама қилинди.
Шунингдек, Сингапурдаги мактабгача таълим ташкилотларида бўлиб, илғор педагогик ёндашувлар ва инновацион ўқув жараёнлари билан яқиндан танишишди.

Новости 28/02/2025 Международное сотрудничество в развитии системы дошкольного образования
В настоящее время делегация Министерства дошкольного и школьного образования находится в Сингапуре с целью обмена опытом по совершенствованию системы дошкольного образования и расширения международного сотрудничества.
В частности, представители делегации провели встречи в таких авторитетных организациях, как Marshal Cavendish Education, Национальный институт Сингапура (NIE) и Национальный институт развития раннего детства (NIEC).
На нем обсуждались вопросы взаимосвязи учебных программ дошкольного и школьного образования, локализации зарубежных учебно-методических комплексов, направленных на всестороннее развитие воспитанников.
Они также посетили дошкольные образовательные учреждения в Сингапуре и ознакомились с передовыми педагогическими подходами и инновационными образовательными процессами.