Айни пайтда Мактабгача ва мактаб таълими вазирлиги делегацияси мактабгача таълим тизимини такомиллаштириш бўйича тажриба алмашиш ҳамда халқаро ҳамкорликни кенгайтириш мақсадида Сингапурда бўлиб турибди.
Хусусан, делегация вакиллари Маршал Cавендиш Эдуcатион, Сингапур Миллий Институти (НИЭ) ҳамда Эрта болаликни ривожлантириш Миллий Институти (NIEC) каби нуфузли ташкилотларда учрашувлар ўтказди.
Унда мактабгача ва мактаб таълими ўқув дастурларининг ўзаро узвийлиги, тарбияланувчиларни ҳар томонлама ривожлантиришга йўналтирилган хорижий ўқув-методик мажмуаларни маҳаллийлаштириш масалалари муҳокама қилинди.
Шунингдек, Сингапурдаги мактабгача таълим ташкилотларида бўлиб, илғор педагогик ёндашувлар ва инновацион ўқув жараёнлари билан яқиндан танишишди.

News 28/02/2025 International cooperation in the development of the preschool education system
Currently, a delegation of the Ministry of Preschool and School Education is in Singapore to exchange experience in improving the preschool education system and expand international cooperation.
In particular, representatives of the delegation held meetings at such prestigious organizations as Marshal Cavendish Education, the National Institute of Singapore (NIE), and the National Institute for Early Childhood Development (NIEC).
At the meeting, issues of interconnectedness of curricula of preschool and school education, localization of foreign educational and methodological complexes aimed at the comprehensive development of pupils were discussed.
They also visited preschool educational institutions in Singapore and familiarized themselves with advanced pedagogical approaches and innovative educational processes.