15 январь куни Туризм қўмитасида Тошкент давлат иқтисодиёт университети (ТДИУ) “Туризм ва меҳмонхона бизнеси” кафедраси филиали очилди.
Тантанали очилиш маросимида Туризм қўмитаси раисининг биринчи ўринбосари Жамшид Абдусаломов, Тошкент давлат иқтисодиёт университети ректори Тўлқин Тешабоев, туризм соҳасининг тажрибали мутахассислари, ТДИУ профессор-ўқитувчилари ва талабалари ҳамда оммавий ахборот воситалари вакиллари иштирок этдилар.
Тадбирда Президент қарорларида белгиланган вазифалар ижроси ўлароқ ташкил этилган ушбу филиал туризм ва меҳмонхона соҳасидаги юқори малакали кадрларни тайёрлаш, туризмни мамлакат иқтисодиётидаги муҳим тармоққа айлантириш учун катта ҳисса қўшиши таъкидланди.
Йиғилганлар Туризм қўмитасида профессор-ўқитувчилар ва тадқиқотчилар учун ташкил этилган илмий-тадқиқот ва ўқув хоналари ҳамда 2000 дан ортиқ китобларни ўз ичига жамлаган кутубхона фаолияти билан танишдилар.

Reposts 16/01/2025 Cooperation between education and production is accelerating
On January 15, a branch of the Department of "Tourism and Hotel Business" of the Tashkent State University of Economics (TGU) was opened at the Tourism Committee.
The opening ceremony was attended by First Deputy Chairman of the Tourism Committee Jamshid Abdusalomov, Rector of Tashkent State Economic University Tulkin Teshaboyev, experienced specialists in the field of tourism, professors and students of TDIU, as well as representatives of the media.
At the event, it was noted that this branch, established as part of the implementation of the tasks outlined in the presidential decrees, will make a significant contribution to the training of highly qualified personnel in the field of tourism and hospitality, transforming tourism into an important sector of the country's economy.
The participants got acquainted with the activities of the research and educational rooms organized at the Tourism Committee for professors and researchers, as well as the library, which contains more than 2000 books.