Abituriyentlarga 50-70% o‘rta darajadagi savollar berilishi kutilmoqda, 15-25% esa oson va qiyin darajadagi testlardan iborat bo‘ladi.
Bo‘lajak talabalarga 2 ta mutaxassislik fanidan 30 tadan jami 60 ta savol, 3 ta majburiy fanlardan har biri 10 tadan jami 30 ta test topshirig‘i beriladi.
👉 Maksimal ball 189 ballni tashkil etadi va abiturient talabalikka tavsiya etilishi uchun kamida 30% (56,7 ball) to‘plashi kerak.
👉 Imtihonlarsiz davlat granti asosida o‘qish imkoniyatlari harbiy xizmatchilar, IIV xodimlari farzandlari, sport musobaqalari g‘oliblari va Zulfiya mukofoti egalariga beriladi.
👉 Imtihonlarsiz kontrakt asosida esa maxsus ta’lim muassasalari bitiruvchilari va “Zakovat” o‘yini g‘oliblari qabul qilinadi.

Applicants are expected to receive 50-70% of mid-level questions, while 15-25% will consist of easy and difficult tests.
Future students will be given a total of 60 questions, 30 questions each in 2 specialized subjects, and 30 test tasks, 10 each in 3 compulsory subjects.
👉 The maximum score is 189 points, and an applicant must score at least 30% (56.7 points) to be recommended for student admission.
👉 Opportunities to study on state grants without exams are provided to military personnel, children of Ministry of Internal Affairs employees, winners of sports competitions, and Zulfiya Prize winners.
👉 Graduates of special educational institutions and winners of the "Zakovat" game are admitted on a contract basis without exams.