Olimpiada testbor.uz ta’lim platformasida 3 bosqichda 2–11-sinflar o‘rtasida bo‘lib o‘tadi. Ta’kidlanishicha, 1-, 2- va 3-o‘rinlarni egallagan jami 18 nafar o‘quvchi AKITA va Toshkent shahridagi Turin politexnika universitetlariga 100 foiz grant ajratiladi.
Bunda:
Xabarda yozilishicha, eng faol ishtirok etib, yuqori o‘rinlarni qo‘lga kiritgan maktab jamoasiga “O‘zavtosanoat” AJ tomonidan bosh sovrin – BYD Chazor avtomobili topshiriladi.
Bundan tashqari, har bir fan kesimida yuqori 10 talik o‘rinlarni qo‘lga kiritgan o‘quvchilarning ustozlari ham taqdirlanadi.

Республиканский научно-методический центр развития образования, Туринский политехнический университет в Ташкенте и Центр предметных олимпиад при Агентстве специализированных образовательных учреждений организуют Республиканскую олимпиаду одаренных детей (IBRO-2025) по математике, физике, информатике и информационным технологиям.
Олимпиада пройдет на образовательной платформе testbor.uz в 3 этапа среди 2-11 классов. Отмечается, что в общей сложности 18 учащихся, занявших 1-е, 2-е и 3-е места, получат 100% гранты в АКИТА и Туринский политехнический университет в Ташкенте.
В сообщении говорится, что команда школы, которая принимает самое активное участие и занимает высокие места, получит главный приз от АО "Узавтосаноат" - автомобиль BYD Chazor.