Birinchi marta 2025-2026-o‘quv yili uchun Jasorat maktablarga hujjatlar qabuli iyun oyida amalga oshiriladi. Bu haqda Maktabgacha va maktab ta’limi vazirligi matbuot xizmati xabar qildi.
Talabgor o‘quvchilar va ularning ota-onalari uchun qulaylik yaratish maqsadida murojaatchilarning savollariga javob berish uchun 1206 qisqa raqamli call-markaz faoliyat boshlagan.
Shuningdek, murojaatchilar uchun qo‘shimcha ravishda maxsus piima_admission chatbot yaratilgan va vazirlikning barcha hududiy boshqarmalarida maxsus shtablar tashkil etilgan.
Mazkur shtablar har kuni soat 09:00 dan 18:00 gacha faoliyat yuritadi. Malakali mutaxassislar hujjat topshirmoqchi bo‘lgan talabgorlarga amaliy yordam ko‘rsatadi.
2025-2026-o‘quv yili uchun mazkur maktablarga hujjatlar qabuli iyun oyida onlayn shaklda ariza.piima.uz saytlari orqali amalga oshiriladi. Kirish imtihonlari joriy yilning iyul-avgust oylarida bo‘lib o‘tadi.

For the first time, the acceptance of documents for Jasorat schools for the 2025-2026 academic year will be carried out in June. This was reported by the press service of the Ministry of Preschool and School Education.
In order to create convenience for students and their parents, a call center with the short number 1206 has been launched to answer the questions of applicants.
Additionally, a special piima_admission chatbot has been created for applicants, and special headquarters have been established in all regional departments of the ministry.
These headquarters operate daily from 09:00 to 18:00. Qualified specialists provide practical assistance to applicants wishing to submit documents.
Applications for these schools for the 2025-2026 academic year will be accepted online in June through the application.piima.uz website. Entrance exams will be held in July-August of this year.