Birinchi marta 2025-2026-o‘quv yili uchun Jasorat maktablarga hujjatlar qabuli iyun oyida amalga oshiriladi. Bu haqda Maktabgacha va maktab ta’limi vazirligi matbuot xizmati xabar qildi.
Talabgor o‘quvchilar va ularning ota-onalari uchun qulaylik yaratish maqsadida murojaatchilarning savollariga javob berish uchun 1206 qisqa raqamli call-markaz faoliyat boshlagan.
Shuningdek, murojaatchilar uchun qo‘shimcha ravishda maxsus piima_admission chatbot yaratilgan va vazirlikning barcha hududiy boshqarmalarida maxsus shtablar tashkil etilgan.
Mazkur shtablar har kuni soat 09:00 dan 18:00 gacha faoliyat yuritadi. Malakali mutaxassislar hujjat topshirmoqchi bo‘lgan talabgorlarga amaliy yordam ko‘rsatadi.
2025-2026-o‘quv yili uchun mazkur maktablarga hujjatlar qabuli iyun oyida onlayn shaklda ariza.piima.uz saytlari orqali amalga oshiriladi. Kirish imtihonlari joriy yilning iyul-avgust oylarida bo‘lib o‘tadi.

Новости 28/05/2025 Когда начинается прием документов в школы мужества?
Впервые прием документов в школы "Жасорат" на 2025-2026 учебный год состоится в июне. Об этом сообщила пресс-служба Министерства дошкольного и школьного образования.
В целях создания удобств для учащихся и их родителей начал работу колл-центр по короткому номеру 1206 для ответа на вопросы заявителей.
Кроме того, для заявителей создан специальный чат-бот piima_admission, а во всех региональных управлениях министерства созданы специальные штабы.
Эти штабы будут работать ежедневно с 09:00 до 18:00. Квалифицированные специалисты оказывают практическую помощь претендентам, желающим подать документы.
Прием документов в эти школы на 2025-2026 учебный год будет осуществляться в июне в онлайн-формате через сайт ariza.piima.uz. Вступительные экзамены пройдут в июле-августе текущего года.