40 jamoadan ishtirok etgan 60 nafar tashabbuskorlar sun’iy intellekt, IT ta’lim, raqamlashtirish, kiberxavfsizlik, xizmatlar sohasi, elektron tijorat bozori, ma’lumotlar tahlili (Data analysis), sog‘liqni saqlash, qishloq xo‘jaligi kabi sohalarda zamonaviy, innovatsion yechimlar taklif etuvchi g‘oyalarni taqdimot qilishdi.
Jamoalar tomonidan mamlakatda texnologiyar rivojiga sezilarli ta’sir ko‘rsatishi mumkin bo‘lgan qiziqarli va istiqbolli startaplar taqdim etildi.
Hakamlar hay’ati tomonidan g‘oyalarning dasturiy texnik va innovatsion yangiligi, dolzarbligi, afzalliklari, xarajatlar smetasining asoslanganligi hamda g‘oyani amalga oshirishning samaradorligi kabi xususiyatlar asosida baholash ishlari amalga oshirildi.
Tadbir yakunida 3 ta go‘lib bo‘lgan jamoalar hamda 3 ta nominatsiya (eng faol, eng yosh va eng innovatsion loyiha) egalari tashkilotchilar tomonidan esdalik sovg‘alar bilan taqdirlanishdi.

Новости 03/03/2025 В Джизакской области организован конкурс стартап-идей в сфере IT "IDEATHON 2025"
60 инициаторов из 40 команд представили идеи, предлагающие современные, инновационные решения в таких областях, как искусственный интеллект, IT-образование, цифровизация, кибербезопасность, сфера услуг, рынок электронной коммерции, анализ данных (Data analysis), здравоохранение, сельское хозяйство.
Команды представили интересные и перспективные стартапы, которые могут существенно повлиять на технологическое развитие в стране.
Жюри провело оценку идей на основе таких характеристик, как программная, техническая и инновационная новизна, актуальность, преимущества, обоснованность сметы расходов и эффективность реализации идеи.
По итогам мероприятия 3 команды-победительницы и обладатели 3 номинаций (самый активный, самый молодой и самый инновационный проект) были награждены памятными подарками от организаторов.