Chust tumanidagi 11-umumta’lim maktabi jismoniy tarbiya o‘qituvchisi Shuhrat Rahmonov avtomobil prototiplarini yaratish bilan shug‘ullanib kelmoqda.
U 4 yildan buyon 5 ta prototip yasagan. 2022-2023-yillarda xalqaro ko‘rgazmada qatnashgan.
Uning Toshkentda namoyish etilgan Baggi sport avtomobili Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi tomonidan 63 million so‘m miqdorida moliyalashtirildi.
Shuningdek, u murakkab yo‘l sharoitlariga moslashtirilgan Peredator avtomobilini ishlab chiqdi. Mazkur model mahalliy ehtiyot qismlardan yig‘ilgan bo‘lib, Damas dvigateli va VAZ-2106 uzatmalar qutisidan foydalanilgan.
Hozirgi kunda Lamborghini Countach 500 modelini tashqi ko‘rinishini o‘zgartirilgan variantini ishlab chiqqan. Ushbu prototip detallari qo‘l mehnatida 2 yil davomida tayyorlangan.

Учитель физкультуры школы No11 Чустского района Шухрат Рахмонов занимается созданием прототипов автомобилей.
За последние 4 года он создал 5 прототипов. В 2022-2023 годах участвовал в международной выставке.
Его спортивный автомобиль Baggi, продемонстрированный в Ташкенте, был профинансирован Министерством высшего образования, науки и инноваций на сумму 63 миллиона сумов.
Он также разработал автомобиль "Передатор," адаптированный к сложным дорожным условиям. Эта модель была собрана из местных запасных частей с использованием двигателя от Damas и коробки передач от ВАЗ-2106.
В настоящее время он разработал модифицированную версию внешнего вида модели Lamborghini Countach 500. Детали этого прототипа изготавливались вручную в течение 2 лет.