Bu bo‘yicha Prezident qarori qabul qilindi.
✅ Navoiy davlat pedagogika institutida tahsil olayotgan barcha talabalar oʻqishlarini universitetda davom ettiradi hamda 2024/2025 oʻquv yilidan boshlab bitiruvchi kurs talabalariga Universitet diplomi beriladi;
✅ Universitetda 2025/2026-oʻquv yilidan boshlab hududiy rivojlanish dasturlariga muvofiq, ehtiyoj yuqori boʻlgan aniq va tabiiy fanlar, axborot texnologiyalari, sunʼiy intellekt, iqtisodiyot, biznes va turizm, investitsiyalarni boshqarish, qishloq xoʻjaligi, ekologiya va atrof-muhit muhofazasi, logistika kabi yoʻnalishlar boʻyicha kadrlar tayyorlash yoʻlga qoʻyiladi.

Новости 05/11/2024 Будет создан Навоийский государственный университет
✅ По его словам, университет будет создан на базе Навоийского государственного педагогического института.
✅Все студенты, обучающиеся в Навоийском государственном педагогическом институте, продолжат обучение в университете, а начиная с 2024/2025 учебного года студентам выпускного курса будет вручен диплом университета;
✅ Начиная с 2025/2026 учебного года, в соответствии с программами регионального развития, в университете действуют такие направления, как точные и естественные науки, информационные технологии, искусственный интеллект, экономика, бизнес и туризм, инвестиционный менеджмент, сельское хозяйство, экология и охрана окружающей среды. , логистика, которая пользуется большим спросом, будет запущена подготовка кадров.