Yangiliklar 08/07/2025 O‘zbekistonda 11-iyuldan boshlab IELTSning qog‘oz imtihonlari to‘xtatiladi
Unga ko‘ra, 10-iyul kuniga rejalashtirilgan qog‘oz (paper-based) imtihonlar rejadagidek o‘tkaziladi, biroq 11-iyuldan boshlab faqat kompyuterda (computer-based) imtihon topshirish mumkin bo‘ladi.
British Council esa hozircha bu haqda e’lon qilmadi. Biroq unda ham qog‘oz variantdagi imtihon uchun ro‘yxatdan o‘tib bo‘lmayapti.
Oldinroq ro‘yxatdan o‘tganlar esa ixtiyoriy ravishda imtihon shaklini "computer-based"ga o‘zgartirishlari yoki to‘lovni to‘liq qaytarib olishlari mumkin.
Avvalroq O‘zbekistonda IELTS imtihonida tushadigan savollar to‘plami "tarqalib ketgani" va bunday holatlar keskin ortgani haqidagi xabarlar ortidan 7-iyun kuni imtihon topshirgan nomzodlarning natijalari qayta tekshirish uchun olib qolingan edi.

News 08/07/2025 Starting July 11, paper IELTS exams will be suspended in Uzbekistan
According to it, the paper-based exams scheduled for July 10 will be held as planned, but from July 11, it will be possible to take the exam only on a computer (computer-based).
The British Council has not yet announced this. However, even then, it's not possible to register for the paper version of the exam.
Those who have already registered can voluntarily change the exam format to "computer-based" or receive a full refund.
Previously, after reports of a "spread" of IELTS exam questions in Uzbekistan and a sharp increase in such cases, the results of candidates who took the exam on June 7 were retained for re-checking.