Maqolalar 10/03/2025 Pedagoglar attestatsiyasida ishtirok etish uchun malaka oshirgan bo‘lishi shartmi?
Savol: Men bu yil malaka toifasi sinovlarida ishtirok etmoqchi edim. Lekin maktabimiz o‘quv ishlari bo‘yicha o‘rinbosari, buning uchun avval malaka oshirgan bo‘lishing kerak, deb aytdi. Uning bu gapi to‘g‘rimi?
Javob: Maktab direktori o‘rinbosarining bu gaplari noto‘g‘ri pedagoglar attestatsiyasida ishtirok etish uchun bunday shart mavjud emas. Siz pedagog.uzedu.uz yoki davlat xizmatlari markazlari, shuningdek my.gov.uz  portali orqali murojaat yuborgan holda attestatsiyada ishtirok etishingiz mumkin.

Articles 10/03/2025 Is it mandatory to have completed professional development to participate in teacher certification?
Question: I wanted to participate in the qualification category tests this year. However, our school's deputy for academic affairs said that I need to complete professional development first. Is this statement correct?
Answer: The deputy principal's statement is incorrect - there is no such requirement for participating in teacher certification. You can participate in the certification process by submitting an application through pedagog.uzedu.uz, public service centers, or the my.gov.uz portal.