Prezidentning PQ-279-sonli qarori 7-bandiga muvofiq 2 ta uzrli sababga koʻra oʻqishini koʻchirish istagida boʻlgan fuqarolarning arizalari ko‘rib chiqilib, Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi tizimidagi oliy ta’lim muassasalariga 2024-2025-o‘quv yili bahorgi semestrida o‘qishini ko‘chirishga tavsiya etilgan talabalar ro‘yxati yuborildi.
Bugundan boshlab talabalar OTMlarga o‘qishi ko‘chirilishini so‘rab murojaat qilgan talabalar oliy ta’lim muassasasining o‘qishni ko‘chirish bo‘yicha mas’ullariga uchrashish (bog‘lanish)lari so‘raladi.

Новости 21/02/2025 Официально: Объявлены результаты "Зимнего перевода"
В соответствии с пунктом 7 Постановления Президента No ПП-279 были рассмотрены заявления граждан, желающих перевести учебу по двум уважительным причинам, и в высшие учебные заведения системы Министерства высшего образования, науки и инноваций направлен список студентов, рекомендованных к переводу в весенний семестр 2024-2025 учебного года.
Начиная с сегодняшнего дня, студентам, обратившимся с просьбой о переводе в высшие учебные заведения, предлагается встретиться (связаться) с ответственными лицами высшего учебного заведения по переводу.