Yangiliklar 03/03/2025 Termiz davlat universiteti va Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti o‘rtasida hamkorlik memorandumi imzolandi
TerDU rektori A.Toshqulov va Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti rektori  T.Teshaboyev tomonidan talabalar va akademik almashinuv, ilmiy tadqiqotlar, zamonaviy o‘quv dasturlarini hamkorlikda amalga oshirish kabi ustuvor yo‘nalishlarni qamrab olgan memorandum imzolandi.
Ma’lumot o‘rnida, Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti 7 ta ilmiy Kengash ega bo‘lib, QS WUR Asia reytingida Osiyo qit’asida 401-450-o‘rin, Markaziy Osiyo OTMlari orasida 23-o‘rin, O‘zbekiston OTMlari orasida 3-o‘rinda turadi

Новости 03/03/2025 Подписан меморандум о сотрудничестве между Термезским государственным университетом и Ташкентским государственным экономическим университетом
Ректор ТерГУ А.Ташкулов и ректор Ташкентского государственного экономического университета Т.Тешабоев подписали меморандум, охватывающий такие приоритетные направления, как студенческий и академический обмен, научные исследования, совместная реализация современных учебных программ.
Для справки, Ташкентский государственный экономический университет имеет 7 научных советов и занимает 401-450-е место в рейтинге QS WUR Asia на азиатском континенте, 23-е место среди вузов Центральной Азии и 3-е место среди вузов Узбекистана.