“Ёшлар форуми – 2024” доирасида бўлиб ўтган “Ўзбекистон ўқув марказлари” форумида Агентлик директори Алишер Саъдуллаев қизиқарли маълумотлар улашди.
Хусусан, 2022 йилда хорижий тиллар ва замонавий касбларга ўқитувчи марказлар сони 12 840 тани ташкил этган бўлса, соҳага қаратилган эътибор натижасида бу кўрсаткич икки йил ичида 1,7 баробарга ошиб, 22 297 тага етди. Ҳозирда ушбу марказларда 353 мингдан ортиқ ёшлар таълим олмоқда.
Давлатимиз раҳбари ташаббуси билан ёшлар учун чет тилларини ўрганиш йўналишида яратилган кенг имкониятлар ва амалга оширилаётган туб ислоҳотлар натижасида, уларнинг касб эгаллаш имкониятлари йилдан-йилга ошиб бормоқда.
Биргина Ёшлар ишлари агентлигининг “Келажак касблари” лойиҳаси орқали бугунги кунгача 755 та ўқув марказлари билан ҳамкорлик олиб борилиб, 25 мингдан ортиқ ёшларга таълим берилди. Ушбу муассасаларнинг келгусидаги фаолиятига омад тилаймиз!

Директор Агентства Алишер Саъдуллаев поделился интересной информацией на форуме "Учебные центры Узбекистана", проходящем в рамках "Молодежного форума-2024".
В частности, если в 2022 году количество центров по обучению иностранным языкам и современным профессиям составило 12 840, то в результате внимания, уделяемого сфере, за два года этот показатель увеличился в 1,7 раза и достиг 22 297. В настоящее время в этих центрах обучаются более 353 тысяч молодых людей.
В результате широкомасштабных возможностей, созданных по инициативе главы нашего государства для молодежи в сфере изучения иностранных языков, и осуществляемых коренных реформ из года в год увеличиваются возможности для овладения профессией.
Только благодаря проекту Агентства по делам молодежи "Профессии будущего" на сегодняшний день осуществлено сотрудничество с 755 учебными центрами, более 25 тысяч молодых людей получили образование. Желаем удачи в дальнейшей деятельности этих учреждений!