“Ёшлар форуми – 2024” доирасида бўлиб ўтган “Ўзбекистон ўқув марказлари” форумида Агентлик директори Алишер Саъдуллаев қизиқарли маълумотлар улашди.
Хусусан, 2022 йилда хорижий тиллар ва замонавий касбларга ўқитувчи марказлар сони 12 840 тани ташкил этган бўлса, соҳага қаратилган эътибор натижасида бу кўрсаткич икки йил ичида 1,7 баробарга ошиб, 22 297 тага етди. Ҳозирда ушбу марказларда 353 мингдан ортиқ ёшлар таълим олмоқда.
Давлатимиз раҳбари ташаббуси билан ёшлар учун чет тилларини ўрганиш йўналишида яратилган кенг имкониятлар ва амалга оширилаётган туб ислоҳотлар натижасида, уларнинг касб эгаллаш имкониятлари йилдан-йилга ошиб бормоқда.
Биргина Ёшлар ишлари агентлигининг “Келажак касблари” лойиҳаси орқали бугунги кунгача 755 та ўқув марказлари билан ҳамкорлик олиб борилиб, 25 мингдан ортиқ ёшларга таълим берилди. Ушбу муассасаларнинг келгусидаги фаолиятига омад тилаймиз!

Director of the Agency Alisher Sadullaev shared interesting information at the "Educational Centers of Uzbekistan" forum, held as part of the "Youth Forum-2024".
In particular, in 2022, the number of centers for teaching foreign languages and modern professions amounted to 12,840, and as a result of the attention paid to the industry, this indicator increased by 1.7 times in two years and reached 22,297. Currently, more than 353 thousand young people are studying in these centers.
As a result of the wide opportunities created at the initiative of the head of our state for young people to study foreign languages and the fundamental reforms being carried out, their opportunities to acquire a profession are increasing year after year.
Through the "Kelajak Kasblari" project of the Agency for Youth Affairs alone, cooperation has been established with 755 training centers, and more than 25,000 young people have been trained. We wish success to the future activities of these institutions!