Репостлар 15/02/2025 Мустақил изланувчиликка ҳужжатлар топшириш қачондан қачонгача давом этади?
2025 йил учун стажёр-тадқиқотчилик, таянч докторантура ва докторантурага ҳужжат қабул қилиш муддатлари жорий йил 10 ноябрга қадар, кириш имтиҳонларини ташкил этиш эса 30 ноябрга қадар узайтирилди.
ОТМ ва илмий ташкилотлар талабгорларнинг мустақил изланувчиликка ҳужжатларини ҳар йили 4 марта юбориш мумкин: сентябрдан-октябргача, январдан-февралгача, апрелдан-майгача, июлдан-августгача бўлган даврларда қабул қилиши мумкин бўлади.
Мустақил изланувчиликга ҳужжат топширишга чет тили сертификати шарт эмас.
• Ариза;
• Розилик хати;
• Қисқача биографик маълумот (объективка - наъмуна 3.5 шакл бўйича ўзбекча шаклда);
• Меҳнат дафтарчасининг белгиланган тартибда тасдиқланган нусхаси (ишлаётган талабгорлар учун, ишламаса шарт эмас);
• Олий таълим муассасаси магистратура дипломи ёки клиник ординатурани тугатганлиги (тиббиёт фанлари учун), олий маълумот (мутахасислик дастурлари бўйича) тўғрисида диплом нусхаси;
• Нашр этилган илмий ишлар рўйхати, шунингдек уларнинг нусхалари (камида 1 та мақола ва 2 та тезис);
• Иш жойидан тавсифнома (Мустақил изланувчилар учун);
• Паспорт нусхаси;
• Ўзбекистон Республикаси Президенти Давлат стипендияси ҳужжат нусхаси (мавжуд бўлса).
Барча ҳужжатлар pdf шаклида тайёрланиб Олий таълимдан кейинги таълимни мувофиқлаштирувчи Ягона электрон тизими http://daraja.ilmiy.uz ёки my.gov.uz орқали рўйхатдан ўтган ҳолда юборилади.

Reposts 15/02/2025 From when until when will the submission of documents for independent research continue?
The deadlines for accepting documents for internship-research, basic doctoral studies, and doctoral studies for 2025 have been extended until November 10 of this year, and the organization of entrance exams has been extended until November 30.
Universities and scientific organizations will be able to accept applications for independent research 4 times a year: from September to October, from January to February, from April to May, from July to August.
A foreign language certificate is not required for submitting documents for independent research.
• Application;
• Letter of Consent;
• Brief biographical information (objective - sample in Uzbek form according to form 3.5);
• A copy of the work record book, certified in the prescribed manner (for working applicants, not required if they do not work);
• Copy of the diploma of master's degree or completion of clinical residency (for medical sciences), higher education (according to specialty programs) of the higher educational institution;
• List of published scientific works, as well as their copies (at least 1 article and 2 abstracts);
• Job description (for independent applicants);
• Copy of passport;
• Copy of the document on the State Scholarship of the President of the Republic of Uzbekistan (if available).
All documents are prepared in pdf format and submitted through the Unified Electronic System for Coordinating Postgraduate Education http://daraja.ilmiy.uz or my.gov.uz.