Ilmiy tadqiqotlaringizni zamonaviy laboratoriyalar va ilmiy ob’yektlarda amalga oshirishni istaysizmi? Unda “Akademik harakatchanlik” dasturida ishtirok etish imkoniyatini qo‘ldan boy bermang!
Mazkur dastur 40 yoshgacha bo‘lgan yosh olimlarga ilmiy tashkilotlar va oliy ta’lim muassasalarining ilmiy ob’yektlari, zamonaviy ilmiy laboratoriyalari hamda tajriba-konstruktorlik byurolaridan bepul foydalanish imkoniyatini taqdim etadi.
Dasturda ishtirok etish shartlari:
• Loyiha ijrochisining yoshi 40 yoshdan oshmasligi;
• 1 nafar ishtirokchi faqat 1 ta ilmiy loyiha bilan qatnashishi;
• Ilmiy loyiha summasi bazaviy hisoblash miqdorining 200 baravaridan oshmasligi;
• Dasturni amalga oshirish muddati 1 oydan 6 oygacha bo‘lishi.
Muhim jihat shundaki, loyihalarni amalga oshirish bilan bog‘liq barcha xarajatlar davlat tomonidan to‘liq qoplanadi.

Выборы 06/02/2025 Принимаются заявки на программу "Академическая мобильность"
Хотите ли вы проводить свои научные исследования в современных лабораториях и научных объектах? Тогда не упустите возможность принять участие в программе "Академическая мобильность"!
Данная программа предоставляет молодым ученым до 40 лет бесплатный доступ к научным объектам, современным научным лабораториям и опытно-конструкторским бюро научных организаций и высших учебных заведений.
Условия участия в программе:
• возраст исполнителя проекта не должен превышать 40 лет;
• 1 участник должен участвовать только с 1 научным проектом;
• сумма научного проекта не должна превышать 200-кратный размер базовой расчетной величины;
• Срок реализации программы - от 1 до 6 месяцев.
• Важным аспектом является то, что все расходы, связанные с реализацией проектов, полностью покрываются государством.