Tanlovlar 04/02/2025 Global Masters Scholarship dasturi
UCL Global Masters stipendiyasi daromadi past boʻlgan xalqaro talabalarga University College Londonda magistraturada oʻqishga kirish va ularni ragʻbatlantirishga qaratilgan.
Ushbu dastur yoshi, millati dini va irqidan qatʼiy nazar dunyo boʻylab magistratura bosqichini Buyuk Britaniyada oʻqish istagida boʻlgan hamda bakalavr bosqichini tamomlagan yoshlar uchun moʻljallangan.
Dasturda qatnashish uchun nomzod University College London universitetining 2025-2026-yillar uchun moʻljallangan kunduzgi oʻquv kurslaridan biriga qabul uchun ariza topshirgan boʻlishi lozim.
Dasturga qabul qilingan nomzodlarga £15,000 miqdorida stipendiya ajratiladi va ushbu stipendiya birinchi navbatda oʻquv toʻlovlarini qoplashga hamda yil davomida talabaning boshqa taʼminotlari uchun sarflanadi.
Dasturda qatnashish uchun nomzodlardan quyidagilar talab etiladi:
• Nomzod chet elda toʻlov stavkasini toʻlash huquqiga ega boʻlish kerak;
• Kelib chiqishi past daromadli oiladan boʻlishi lozim;
• 2025/26-yilda University College Londonda kunduzgi (full-time) magistraturaga qabul uchun ariza topshirgan boʻlishi kerak.
Ushbu dasturga ariza topshirish uchun nomzoddan quyidagilar talab etiladi:
• Nomzodning eng yuqori akademik malakasi, uni qachon, qayerda, qaysi oʻquv maskanida va qaysi sohada bitirgani haqida maʼlumot berilishi kerak (Misol uchun, e.g. BSc Economics, UCL, UK, 2015);
• Bakalavr davrida erishilgan baholar haqida maʼlumot. Baholarni Buyuk Britaniya ekvivalentiga ushbu havola orqali oʻgirish mumkin;
• Oilaviy kirim haqida maʼlumot berilishi kerak. Agar nomzod yolgʻiz yashasa va oʻzini-oʻzi taʼminlasa, u holda faqat oʻzining kirim miqdori haqida maʼlumot beradi.
Dasturga qabul qilingan nomzodlar quyidagi imtiyozlarga ega boʻladi:
• Stipendiya miqdori £15,000 ni tashkil etadi;
• UCL Global Masters stipendiyasi stipendiyalar yoki mukofotlar tarzida berilishi mumkin. UCL mukofotining miqdori talaba tomonidan olingan boshqa mablagʻlarning umumiy qiymatiga qarab oʻzgartirilishi mumkin;
• Grant birinchi navbatda talabaning oʻqish toʻlovi uchun qoʻllaniladi. Qolgan qismi oʻquv yili davomida taʼminot uchun uchga boʻlib toʻlanadi.
Eslatma: Ushbu stipendiya faqat bir oʻquv yili uchun amal qiladi.
Dasturga ariza topshirish jarayonida, nomzod avvalo UCLga kirish uchun ariza topshirgan boʻlishi lozim.
UCL magistratura kurslari haqida batafsil ushbu havola orqali tanishish mumkin.
Stipendiyaga onlayn ariza berish uchun ariza shakliga kirish haqida koʻrsatmalar bilan ushbu havola orqali tanishish mumkin.
Ariza shaklini qanday toʻldirish kerakligi va kerakli maʼlumotlar haqida yoʻriqnomani ushbu havola orqali koʻrish mumkin.
Dasturga qabul 2025-yilning 8-mayiga qadar davom etadi. Qabul qilingan nomzodlarga natijalar iyun oyining oxirlarida yuboriladi.
Qoʻshimcha savol va murojaatlar uchun: studentfunding@ucl.ac.uk yoki 0207 679 0004 telefon raqamiga qoʻngʻiroq qilish mumkin.

Choices 04/02/2025 Global Masters Scholarship Program
The opportunity to study for a master's degree on a grant basis at University College London (United Kingdom).
The UCL Global Masters Fellowship aims to encourage and encourage low-income international students to pursue a Master's degree at University College London.
This program is intended for young people worldwide, regardless of age, ethnicity, religion, and race, who wish to pursue a master's degree in the United Kingdom and who have completed a bachelor's degree.
To participate in the program, a candidate must have applied for admission to one of the full-time courses of the University College London for the period 2025-2026.
Candidates admitted to the programme will be awarded a £15,000 scholarship, which will be used primarily to cover tuition fees and other student allowances throughout the year.
To participate in the program, candidates must:
• The candidate must have the right to pay the payment rate abroad;
• Must be from a low-income family;
• In 2025/26, University College London must have applied for full-time master's degree.
To apply for this program, a candidate is required to:
• The candidate's highest academic qualification should be given information about when, where, in what educational institution and in what field he graduated (e.g. BSc Economics, UCL, UK, 2015);
• Information about the grades achieved during the bachelor's degree. Rates can be converted to UK equivalents at this link;
• Family income information must be provided. If the candidate lives alone and is self-sufficient, then he only provides information about his income.
Candidates admitted to the program will have the following privileges:
• The amount of the scholarship is £15,000;
• The UCL Global Masters Scholarship may be awarded in the form of scholarships or prizes. The amount of the UCL reward can be adjusted depending on the total amount of other funds received by the student;
• The grant is primarily applied to the student's tuition fee. The remaining part is paid in three installments for maintenance during the academic year.
Note: This scholarship is valid for one academic year only.
In the process of applying for the program, the candidate must first apply for admission to UCL.Learn more about UCL Master's courses at this link.
Instructions on entering the application form for applying for a scholarship online can be found at this link.
An instruction on how to fill out the application form and the necessary information can be found at this link.