Savol: Men Surxondaryo viloyatidan Toshkent shahriga ko‘chib keldim, 2 nafar farzandim bor, maktabga joylashtirishim kerak, uyimiz yonida Yangihayot tumanidagi 330-maktab bor, direktorga borsam qabul qilmadi, onlayn ariza bering deb, shu to‘g‘rimi? Qayerga murojaat qilishim kerak?
Javob: Ota-onalar tomonidan farzandlarini o‘qishini bir maktabdan boshqasiga ko‘chirish bo‘yicha davlat xizmatlari my.gov.uz va my.maktab.uz elektron platformalari orqali onlayn shaklda ariza yuborish orqali amalga oshiriladi. Bugungi kunda Toshkent shahri va viloyat markazlarida joylashgan maktablarga o‘quvchilarning o‘qishini ko‘chirish jarayoni elektron qabul asosida o‘tkaziladi. Siz ham yuqoridagi platformalar orqali elektron ariza yuborgan holda maktab ma’muriyatiga murojaat qilishingiz mumkin.

Статьи 06/03/2025 Директор сказал подать онлайн-заявку на зачисление в школу, это правильно?
Вопрос: Я переехал из Сурхандарьинской области в город Ташкент, у меня 2 детей, мне нужно устроить их в школу, рядом с нашим домом находится школа No 330 в Янгихаётском районе, когда я пошел к директору, он меня не принял, сказав подать онлайн-заявку, это правильно? Куда мне следует обратиться?
Ответ: Перевод обучения детей из одной школы в другую родителями осуществляется путем подачи заявления в онлайн-формате через электронные платформы государственных услуг my.gov.uz и my.maktab.uz. В настоящее время процесс перевода учащихся в школы, расположенные в городе Ташкенте и областных центрах, проводится на основе электронного приема. Вы также можете обратиться в администрацию школы, отправив электронное заявление через вышеуказанные платформы.