Savol: Men Surxondaryo viloyatidan Toshkent shahriga ko‘chib keldim, 2 nafar farzandim bor, maktabga joylashtirishim kerak, uyimiz yonida Yangihayot tumanidagi 330-maktab bor, direktorga borsam qabul qilmadi, onlayn ariza bering deb, shu to‘g‘rimi? Qayerga murojaat qilishim kerak?
Javob: Ota-onalar tomonidan farzandlarini o‘qishini bir maktabdan boshqasiga ko‘chirish bo‘yicha davlat xizmatlari my.gov.uz va my.maktab.uz elektron platformalari orqali onlayn shaklda ariza yuborish orqali amalga oshiriladi. Bugungi kunda Toshkent shahri va viloyat markazlarida joylashgan maktablarga o‘quvchilarning o‘qishini ko‘chirish jarayoni elektron qabul asosida o‘tkaziladi. Siz ham yuqoridagi platformalar orqali elektron ariza yuborgan holda maktab ma’muriyatiga murojaat qilishingiz mumkin.

Question: I moved from Surkhandarya region to Tashkent city, I have 2 children, I need to enroll them in school, there is school No. 330 in Yangihayot district near our house, when I went to the director, he didn't accept me, he said to submit an online application, is this correct? Where should I apply?
Answer: Public services for parents to transfer their children's education from one school to another are provided by submitting an online application through the my.gov.uz and my.maktab.uz electronic platforms. Currently, the process of transferring students to schools located in the city of Tashkent and regional centers is carried out electronically. You can also apply to the school administration by submitting an electronic application through the above platforms.