Bunda viloyatlardagi koʻp tarmoqli bolalar tibbiyot markazlarining gematologiya va onkologiya boʻlimlarida davolanayotgan bolalarga maktabgacha taʼlim va tarbiya hamda umumiy oʻrta taʼlim beriladi.
Buning uchun nomzodlardan quyidagi mutaxassislik yoʻnalishlari boʻyicha tahsil olgan boʻlishi talab etiladi:
Hujjat topshiruvchilarda yoʻnalishlar boʻyicha quyidagi koʻnikmalar boʻlishi shart:
✔️ pedagog xodim lavozimiga: oliy (pedagogik) maʼlumotli, dars berayotgan fani boʻyicha kamida ikkinchi toifali, 3-yillik pedagogik ish stajiga ega, statsionar sharoitda uzoq muddat davolanishga muhtoj bolalar bilan ishlash koʻnikmasiga ega boʻlgan, rus va oʻzbek tillarini biladigan pedagoglar;
✔️ psixolog lavozimiga: oliy maʼlumotli, bolalar bilan ishlash koʻnikmasiga ega, kamida 3-yil psixolog faoliyati bilan shugʻullangan, rus va oʻzbek tillarini biladigan mutaxassislar;
✔️ tarbiyachi lavozimiga: maktabgacha taʼlim yoʻnalishi boʻyicha oliy pedagogik maʼlumotli, kamida 3-yillik pedagogik ish stajiga ega, statsionar sharoitda uzoq muddat davolanishga muhtoj bolalar bilan ishlash koʻnikmasiga ega boʻlgan mutaxassislar;
✔️ tarbiyachi yordamchisi lavozimiga: oʻrta maʼlumot va maktabgacha yoshdagi bolalarni tarbiyalash ishlari xususiyatlari boʻyicha maxsus tayyorgarlikka ega, kamida 3-yillik stajga ega xodimlar.
Ish oʻrinlari uchun oʻtkaziladigan tanlovda ishtirok etish istagidagi nomzodlar “Mehrli maktab” davlat taʼlim muassasasining mehrlimaktab.vakant@gmail.com elektron pochta manziliga 2025-yilning 10-fevraliga qadar (shu kun ham) pastda koʻrsatilgan hujjatlarni elektron shaklda taqdim etishi lozim:
Maʼlumot uchun, yuqoridagi malaka talablariga mos kelganlar orasidan ish oʻrinlariga munosiblar suhbat asosida ishga qabul qilinadi.
Eslatib oʻtish lozim, belgilangan qonunchilikka koʻra, “Mehrli maktab” pedagog xodimlariga mehnatning alohida sharoitlari uchun 100 foizlik ustama beriladi va qoʻshimcha tarzda moddiy ragʻbatlantiriladi.

В филиалах государственного образовательного учреждения "Мехрли мактаб" при Министерстве дошкольного и школьного образования, организуемых в Кашкадарьинской, Сурхандарьинской и Хорезмской областях, приглашаются квалифицированные педагоги.
При этом детям, проходящим лечение в отделениях гематологии и онкологии областных многопрофильных детских медицинских центров, будет предоставлено дошкольное образование и воспитание, а также общее среднее образование.
Для этого от кандидатов требуется образование по следующим специальностям:
Документаторы должны обладать следующими навыками по направлениям:
✔️ на должность педагогического работника: педагоги с высшим (педагогическим) образованием, не менее второй категории по преподаваемому предмету, 3-летним стажем педагогической работы, навыками работы с детьми, нуждающимися в длительном лечении в стационарных условиях, владеющие русским и узбекским языками;
✔️ на должность психолога: специалисты с высшим образованием, навыками работы с детьми, не менее 3 лет занимающиеся психологической деятельностью, владеющие русским и узбекским языками;
✔️ на должность воспитателя: специалисты с высшим педагогическим образованием по направлению дошкольного образования, со стажем педагогической работы не менее 3 лет, имеющие навыки работы с детьми, нуждающимися в длительном лечении в стационарных условиях;
✔️ на должность помощника воспитателя: сотрудники со средним образованием и специальной подготовкой по особенностям воспитательной работы детей дошкольного возраста, со стажем не менее 3 лет.
Кандидаты, желающие принять участие в конкурсе на рабочие места, должны до 10 февраля 2025 года (включительно) представить на электронную почту: mehrlimaktab.vakant@gmail.com государственного образовательного учреждения "Мехрли мактаб" нижеперечисленные документы в электронной форме:
Для справки, из числа тех, кто соответствует вышеуказанным квалификационным требованиям, достойные на работу будут приняты на работу на основе собеседования.
Следует напомнить, что согласно установленному законодательству педагогическим работникам "Мехрли мактаби" выплачивается 100-процентная надбавка за особые условия труда и дополнительное материальное стимулирование.