Мақолалар 07/06/2025 Академик лицейларга ҳужжат топшириш: муҳим саналар ва керакли маълумотлар
2024 йил 5 июнь куни Вазирлар Маҳкамасининг 320-сонли қарорига мувофиқ, академик лицейларга абитуриентлардан ҳужжат қабул қилиш жараёни ҳар йили 10 июндан бошланади.
Ҳужжат топшириш тартиби
Абитуриентлар ҳужжатларини мй.эду.уз платформаси орқали онлайн шаклда топширадилар. Рўйхатдан ўтиш жараёнида қуйидаги ҳужжатлар электрон форматда (ПДФ ёки JPEG кўринишида) тизимга юкланиши лозим:
3,5×4,5 см ўлчамдаги 1 дона рангли фотосурат;
Агар мавжуд бўлса: фан олимпиадаси ғолиблиги ҳақида диплом, миллий ёки халқаро сертификатлар (чет тили ёки умумтаълим фанлари бўйича).
Шунингдек, тизимга абитуриентнинг ID картаси ёки туғилганлик ҳақида гувоҳномаси маълумотлари ҳам киритилиши талаб этилади.
Танлов ва тест синовлари
Рўйхатдан ўтишда абитуриент қуйидагиларни белгилайди:
Таълим тили бир хил бўлиши шарти билан, учтагача академик лицейнинг биттадан мос йўналишини танлайди;
Кирувчи чет тилини (тест топшириладиган фан) белгилайди.
Абитуриентлар тест синовларида ўзлари танлаган ҳудудда иштирок этадилар.
Муҳим саналар
Ҳужжат топшириш жараёни 2024 йил 10 июндан 10 июлга қадар (шу куни ҳам) давом этади.
Қўшимча маълумот
Қабул жараёнларига оид батафсил маълумотни академик лицейларда ташкил этилган cалл-марказлар орқали олишингиз мумкин.
Эслатма: Тошкент давлат юридик университети ҳузуридаги академик лицейга ҳужжатлар https://litsey.uzbmb.uz сайти орқали қабул қилинади.

5 июня 2024 года, в соответствии с постановлением Кабинета Министров No320, процесс приема документов от абитуриентов в академические лицеи начнётся с 10 июня.
Порядок подачи документов
Абитуриенты подают документы онлайн через платформу my.edu.uz. В процессе регистрации необходимо загрузить в систему в электронном формате (в виде PDF или JPEG) следующие документы:
1 цветная фотография размером 3,5×4,5 см;
При наличии: диплом о победе в предметной олимпиаде, национальные или международные сертификаты (по иностранному языку или общеобразовательным предметам).
Также в систему необходимо ввести данные ID-карты или свидетельства о рождении абитуриента.
Конкурс и тестовые испытания
При регистрации абитуриент определяет:
выбирает по одному соответствующему направлению обучения до трех академических лицеев при условии единства языка обучения;
Вступающий определяет иностранный язык (предмет, по которому будет сдавать тест).
Абитуриенты участвуют в тестовых испытаниях в выбранном ими регионе.
Важные даты
Процесс подачи документов продлится с 10 июня по 10 июля 2024 года включительно.
Подробную информацию о процессе приема можно получить в колл-центрах, созданных в академических лицеях.
Примечание: Документы в академический лицей при Ташкентском государственном юридическом университете принимаются через сайт https://litsey.uzbmb.uz.