Мақолалар 07/06/2025 Академик лицейларга ҳужжат топшириш: муҳим саналар ва керакли маълумотлар
2024 йил 5 июнь куни Вазирлар Маҳкамасининг 320-сонли қарорига мувофиқ, академик лицейларга абитуриентлардан ҳужжат қабул қилиш жараёни ҳар йили 10 июндан бошланади.
Ҳужжат топшириш тартиби
Абитуриентлар ҳужжатларини мй.эду.уз платформаси орқали онлайн шаклда топширадилар. Рўйхатдан ўтиш жараёнида қуйидаги ҳужжатлар электрон форматда (ПДФ ёки JPEG кўринишида) тизимга юкланиши лозим:
3,5×4,5 см ўлчамдаги 1 дона рангли фотосурат;
Агар мавжуд бўлса: фан олимпиадаси ғолиблиги ҳақида диплом, миллий ёки халқаро сертификатлар (чет тили ёки умумтаълим фанлари бўйича).
Шунингдек, тизимга абитуриентнинг ID картаси ёки туғилганлик ҳақида гувоҳномаси маълумотлари ҳам киритилиши талаб этилади.
Танлов ва тест синовлари
Рўйхатдан ўтишда абитуриент қуйидагиларни белгилайди:
Таълим тили бир хил бўлиши шарти билан, учтагача академик лицейнинг биттадан мос йўналишини танлайди;
Кирувчи чет тилини (тест топшириладиган фан) белгилайди.
Абитуриентлар тест синовларида ўзлари танлаган ҳудудда иштирок этадилар.
Муҳим саналар
Ҳужжат топшириш жараёни 2024 йил 10 июндан 10 июлга қадар (шу куни ҳам) давом этади.
Қўшимча маълумот
Қабул жараёнларига оид батафсил маълумотни академик лицейларда ташкил этилган cалл-марказлар орқали олишингиз мумкин.
Эслатма: Тошкент давлат юридик университети ҳузуридаги академик лицейга ҳужжатлар https://litsey.uzbmb.uz сайти орқали қабул қилинади.

On June 5, 2024, in accordance with the Resolution of the Cabinet of Ministers No. 320, the process of accepting documents from applicants to academic lyceums will begin on June 10.
Document submission procedure
Applicants submit their documents online through the my.edu.uz platform. During the registration process, the following documents must be uploaded to the system in electronic format (in PDF or JPEG format):
1 color photograph measuring 3.5×4.5 cm;
If available: a diploma of the winner of the subject Olympiad, national or international certificates (in a foreign language or in general education subjects).
It is also required to enter the applicant's ID card or birth certificate information into the system.
Selection and testing
When registering, the applicant determines:
chooses one corresponding field of study from up to three academic lyceums, provided that the language of instruction is the same;
The applicant determines the foreign language (the subject for which the test is taken).
Applicants will take the test in the region of their choice.
Important dates
The document submission process will last from June 10 to July 10, 2024 inclusive.
Detailed information about the admission process can be obtained through call centers organized in academic lyceums.
Note: Applications for the academic lyceum at the Tashkent State University of Law are accepted through the website https://litsey.uzbmb.uz.