2024/2025-ўқув йили учун олий таълим муассасалари бакалавриат босқичининг 83 нафар талабаси Ўзбекистон Республикаси Президенти стипендияси танлови ғолиби бўлди.
Танловда иштирок этиб, совриндор бўлмаган талабалар ҳам тегишли ОТМ раҳбари (ректор/директор) томонидан рағбатлантирилади.
- Президент давлат стипендияси талабгорлари сертификат ҳамда базавий стипендия миқдорининг 3 баравари;
- номли давлат стипендиялари талабгорлари эса, сертификат ҳамда базавий стипендия миқдорининг 2 баравари миқдоридаги бир марталик пул маблағи билан мукофотланади.
Маълумот учун, магистратура мутахассисликлари бўйича Президент стипендияси ғолиблари вазирлик Ҳайъатида тасдиқлангандан сўнг эълон қилинади.

For the 2024/2025 academic year, 83 undergraduate students of higher educational institutions became winners of the Presidential Scholarship competition.
Students who participated in the competition and did not win prizes will also be encouraged by the head of the relevant university (rector/director).
- 3 times the amount of the certificate and the basic stipend for applicants for the Presidential State Scholarship;
- applicants for state scholarships will be awarded a certificate and a one-time monetary allowance in the amount of 2 times the basic stipend.
For information, the winners of the Presidential Scholarship in master's specialties will be announced after their confirmation by the Ministry's Board.