2024/2025-ўқув йили учун олий таълим муассасалари бакалавриат босқичининг 83 нафар талабаси Ўзбекистон Республикаси Президенти стипендияси танлови ғолиби бўлди.
Танловда иштирок этиб, совриндор бўлмаган талабалар ҳам тегишли ОТМ раҳбари (ректор/директор) томонидан рағбатлантирилади.
- Президент давлат стипендияси талабгорлари сертификат ҳамда базавий стипендия миқдорининг 3 баравари;
- номли давлат стипендиялари талабгорлари эса, сертификат ҳамда базавий стипендия миқдорининг 2 баравари миқдоридаги бир марталик пул маблағи билан мукофотланади.
Маълумот учун, магистратура мутахассисликлари бўйича Президент стипендияси ғолиблари вазирлик Ҳайъатида тасдиқлангандан сўнг эълон қилинади.

На 2024/2025 учебный год 83 студента бакалавриата высших учебных заведений стали победителями конкурса на стипендию Президента Республики Узбекистан.
Студенты, участвующие в конкурсе и не являющиеся призерами, также поощряются руководителем (ректором/директором) соответствующего вуза.
- 3-кратный размер сертификата и базовой стипендии претендентов на государственную стипендию Президента;
- соискатели государственных стипендий награждаются сертификатом и единовременной денежной премией в размере 2-кратного размера базовой стипендии.
Для справки, победители Президентской стипендии по специальностям магистратуры будут объявлены после утверждения коллегией министерства.