2025 йилнинг 27 февраль куни “Эл-юрт умиди” жамғармасида раҳбарияти, “Гонгконг фан ва технология университети” бизнес ва менежмент мактаби магистратура дастури бошлиғи Салад Кwок ва ушбу университетнинг бизнес ва менежмент мактаби вакили Nicole Лау ўртасида Жамғармада учрашув бўлиб ўтди.
Маълумот учун: Кўпгина йирик университетлар рейтингида у доимий равишда Осиёнинг энг яхши 15 та университетлари рўйхатига киради ва халқаро QS рейтингида 60-ўринни эгаллайди. Ҳозирги кунда мазкур университетда уч нафар Жамғарма стипендиати таҳсил олиб келмоқда.
Мазкур учрашувда “Эл-юрт умиди” жамғармаси ва “Гонгконг фан ва технология университети” ўртасида ҳамкорлик алоқаларини ўрнатиш масалалари муҳокамаси бўлиб ўтди.
“Эл-юрт умиди” жамғармаси ижрочи директор ўринбосари в.б Жавохир Ахмедов томонидан Жамғарманинг фаолияти ҳамда навбатдаги танлов жараёнлари ҳақида маълумотлар берилди. Ўзаро ҳамкорлик алоқаларини юқори даражага олиб чиқиш бўйича таклифлар кўриб чиқилди янги борадиган стипендиатларнинг ўқиш харажатлари учун 40 фоиз миқдорда чегирмалар тақдим этиш бўйича таклиф киритилди.
Университет вакили Салад Кwок томонидан мазкур таклифлар қўллаб-қувватланиб Гонгконг фан ва технология университети ўқитиладиган устувор соҳалар, бизнес бошқаруви, инженеринг, архитектура, ИТ, давлат бошқаруви ва гуманитар соҳалар бўйича маълумотлар берилди.
Мазкур учрашув якунида “Эл-юрт умиди” жамғармаси ҳамда Гонг Конгнинг “Гонгконг фан ва технология университети” ўртасида ҳамкорлик алоқаларини истиқболларини белгиловчи, юқоридаги таклифларни ўз ичига олган икки томонлама англашув меморандуми имзолашга келишиб олдилар.

Новости 28/02/2025 Между фондом "Эл-юрт умиди" и "The Hong Kong University of Science and Technology" установлены партнерские отношения!
27 февраля 2025 года в Фонде состоялась встреча руководства Фонда "Эл-юрт умиди," руководителя магистерской программы Школы бизнеса и менеджмента Гонконгского университета науки и технологий Салада Квок и представителя Школы бизнеса и менеджмента этого университета Николь Лау.
Для справки: в рейтинге многих крупных университетов он постоянно входит в список 15 лучших университетов Азии и занимает 60-е место в международном рейтинге QS. В настоящее время в этом университете обучаются три стипендиата Фонда.
На встрече обсуждались вопросы налаживания сотрудничества между Фондом "Эл-юрт умиди" и Гонконгским университетом науки и технологий.
Исполняющий обязанности заместителя исполнительного директора фонда "Эл-юрт умиди" Джавохир Ахмедов предоставил информацию о деятельности Фонда и предстоящих конкурсных процессах. Рассмотрены предложения по поднятию на более высокий уровень взаимного сотрудничества внесено предложение о предоставлении скидки в размере 40 процентов на расходы на обучение новых стипендиатов.
Представитель университета Салад Квок поддержал эти предложения и предоставил информацию о приоритетных областях, преподаваемых Гонконгским университетом науки и технологий, таких как бизнес-администрирование, инженерия, архитектура, IT, государственное управление и гуманитарные науки.
По итогам встречи была достигнута договоренность о подписании двустороннего меморандума о взаимопонимании между Фондом "Эл-юрт умиди" и Гонконгским университетом науки и технологий, определяющего перспективы сотрудничества.