✅ Мактабгача ва мактаб таълими вазирлиги ҳамда “Жадид” газетаси таҳририяти ҳамкорлигида мактаб ўқувчилари ўртасида “Жадид бобомга мактуб” танлови эълон қилинади.
Танлов шартлари қуйидагилардан иборат:
➖ жадид маърифатпарварларидан бирига хат тарзида ёзилган иншо (дафтар варағининг 80 қаторидан ошмаган ҳолда, ҳуснихат билан қўлда ёзилган бўлиши шарт);
➖ шахсини тасдиқловчи ҳужжати нусхаси, яшаш манзили, боғланиш учун телефон рақами, мактаби ва синфи кўрсатилган ҳолда @Jadidtanlovi_bot телеграм боти орқали жорий йил 20 июндан 20 августга қадар қабул қилинади.
➖ Танловга тақдим этилган иншолар 100 баллик тизимда баҳоланади. Кўчирилган ёки сунъий интеллект иштирокида тайёрланган материаллар аниқланган тақдирда танловдан олиб ташланади.
✅ Танлов ғолиблари Диплом, жадидлар қаламига мансуб китоблар тўплами ва қуйидаги пул мукофотлари билан мукофотланади:
📍 1 та биринчи ўрин – 5 000 000 (беш миллион) сўм;
📍 2 та иккинчи ўрин – ҳар бири 4 000 000 (тўрт миллион) сўмдан;
📍 3 та учинчи ўрин – ҳар бири 3 000 000 (уч миллион) сўмдан;
📍 10 та рағбатлантирувчи ўрин – ҳар бири 1 000 000 (бир миллион) сўмдан.
➡️ Танлов ғолиб ва совриндорлари Мустақиллик байрами арафасида аниқланади ҳамда Мактабгача ва мактаб таълими вазирлиги ва “Жадид” газетасининг ижтимоий тармоқ саҳифаларида эълон қилинади. Уларнинг ижодий ишлари “Жадид” газетасида чоп этилади.
👉 Шунингдек, биринчи ўрин ғолиби ўқиётган мактаб кутубхонасига 1000 та бадиий, илмий-оммабоп китоб тақдим этилади.

Choices 02/07/2025 The "Letter to My Jadid Grandfather" competition is announced
✅ The Ministry of Preschool and School Education, in collaboration with the editorial staff of the "Jadid" newspaper, announces the "Letter to My Jadid Grandfather" competition for school students.
The competition rules are as follows:
➖ An essay written in the form of a letter to one of the Jadid enlighteners (it must be handwritten in good penmanship, not exceeding 80 lines of a notebook page);
➖ Applications are accepted from June 20 to August 20 of this year through the @Jadidtanlovi_bot Telegram bot, including a copy of the identity document, residential address, contact phone number, school, and grade.
➖ Essays submitted to the competition will be evaluated on a 100-point scale. If copied or artificially generated materials are detected, they will be disqualified from the competition.
✅ Competition winners will be awarded a Diploma, a collection of books by Jadid authors, and the following cash prizes:
📍 1 first place - 5,000,000 (five million) soums;
📍 2 second places - 4,000,000 (four million) soums each;
📍 3 third places - 3,000,000 (three million) soums each;
📍 10 incentive places - 1,000,000 (one million) soums each.
➡️ The winners and prize-winners of the competition will be determined on the eve of Independence Day and will be announced on the social media pages of the Ministry of Preschool and School Education and the "Jadid" newspaper. Their creative works will be published in the "Jadid" newspaper.
👉 Additionally, the school library where the first-place winner studies will receive 1,000 fiction and popular science books.