✅ Мактабгача ва мактаб таълими вазирлиги ҳамда “Жадид” газетаси таҳририяти ҳамкорлигида мактаб ўқувчилари ўртасида “Жадид бобомга мактуб” танлови эълон қилинади.
Танлов шартлари қуйидагилардан иборат:
➖ жадид маърифатпарварларидан бирига хат тарзида ёзилган иншо (дафтар варағининг 80 қаторидан ошмаган ҳолда, ҳуснихат билан қўлда ёзилган бўлиши шарт);
➖ шахсини тасдиқловчи ҳужжати нусхаси, яшаш манзили, боғланиш учун телефон рақами, мактаби ва синфи кўрсатилган ҳолда @Jadidtanlovi_bot телеграм боти орқали жорий йил 20 июндан 20 августга қадар қабул қилинади.
➖ Танловга тақдим этилган иншолар 100 баллик тизимда баҳоланади. Кўчирилган ёки сунъий интеллект иштирокида тайёрланган материаллар аниқланган тақдирда танловдан олиб ташланади.
✅ Танлов ғолиблари Диплом, жадидлар қаламига мансуб китоблар тўплами ва қуйидаги пул мукофотлари билан мукофотланади:
📍 1 та биринчи ўрин – 5 000 000 (беш миллион) сўм;
📍 2 та иккинчи ўрин – ҳар бири 4 000 000 (тўрт миллион) сўмдан;
📍 3 та учинчи ўрин – ҳар бири 3 000 000 (уч миллион) сўмдан;
📍 10 та рағбатлантирувчи ўрин – ҳар бири 1 000 000 (бир миллион) сўмдан.
➡️ Танлов ғолиб ва совриндорлари Мустақиллик байрами арафасида аниқланади ҳамда Мактабгача ва мактаб таълими вазирлиги ва “Жадид” газетасининг ижтимоий тармоқ саҳифаларида эълон қилинади. Уларнинг ижодий ишлари “Жадид” газетасида чоп этилади.
👉 Шунингдек, биринчи ўрин ғолиби ўқиётган мактаб кутубхонасига 1000 та бадиий, илмий-оммабоп китоб тақдим этилади.

Выборы 02/07/2025 Объявляется конкурс "Письмо моему джадидскому предку"
✅ Министерство дошкольного и школьного образования совместно с редакцией газеты "Джадид" объявляет конкурс "Письмо моему джадидскому предку" среди школьников.
Условия конкурса следующие:
➖ сочинение, написанное в виде письма одному из просветителей-джадидов (не более 80 строк на листе тетради, должно быть написано от руки каллиграфическим почерком);
➖ прием заявок осуществляется с 20 июня по 20 августа текущего года через телеграм-бот @Jadidtanlovi_bot с указанием копии документа, удостоверяющего личность, адреса проживания, контактного номера телефона, школы и класса.
➖ Сочинения, представленные на конкурс, оцениваются по 100-балльной системе. В случае обнаружения скопированных материалов или подготовленных с участием искусственного интеллекта, они будут исключены из конкурса.
✅ Победители конкурса будут награждены Дипломом, коллекцией книг, написанных джадидами, и следующими денежными призами:
📍 1 первое место - 5 000 000 (пять миллионов) сумов;
📍 2 вторых места - по 4 000 000 (четыре миллиона) сумов каждое;
📍 3 третьих места - по 3 000 000 (три миллиона) сумов каждое;
📍 10 поощрительных мест - по 1 000 000 (один миллион) сумов каждое.
➡️ Победители и призеры конкурса будут определены накануне Дня Независимости и объявлены на страницах Министерства дошкольного и школьного образования и газеты "Джадид" в социальных сетях. Их творческие работы будут опубликованы в газете "Джадид."
👉 Кроме того, библиотеке школы, где учится победитель первого места, будет предоставлено 1000 художественных и научно-популярных книг.