Мақолалар 24/05/2025 Мактаблар ёпилмайди...ми?
Кўплаб мамлакатларда ўқув йили якунланиб, ёзги таътил бошланмоқда. Энди болалар деярли бир неча ой таълим жараёнидан буткул узилиб, ота-оналари бағрига қайтадилар.
Ўзбекистонда эса аксинча, ўқув жараёни давом эттирилади. Биздаги маълумотларга кўра, "Долзарб 90 кун" дастури асосида таълим муассасаларида турли хил ўқув курслари, тўгараклар ташкил этилиб, барча ўқувчилар таълим жараёнига тўлиқ қамраб олиниши режа қилиняпти.
Эшитишимизга қараганда, "Долзарб 90 кун" дастури янги ўқув йилига қадар давом эттирилиб, сентябрь ойидан болалар ва педагоглар яна таълим жараёни билан банд бўладилар.
Бу тадбирлар Мактабгача ва мактаб таълими вазирлиги томонидан ёзги таътил вақтида ўқувчиларнинг бўш вақтини мазмунли ўтказиш мақсадида ташкил этилмоқда.

Статьи 24/05/2025 Школы не закроются...
Во многих странах заканчивается учебный год и начинаются летние каникулы. Теперь дети почти на несколько месяцев полностью отключаются от учебного процесса и возвращаются к своим родителям.
В Узбекистане, наоборот, учебный процесс продолжается. Согласно имеющейся у нас информации, на основе программы "Ударные 90 дней" в образовательных учреждениях будут организованы различные учебные курсы, кружки, и планируется полный охват всех учащихся образовательным процессом.
Мы слышали, что программа "Актуальные 90 дней" будет продолжена до нового учебного года, и с сентября дети и педагоги снова будут заняты образовательным процессом.
Эти мероприятия организуются Министерством дошкольного и школьного образования с целью содержательного проведения свободного времени учащихся во время летних каникул.