Янгиликлар 24/05/2025 Ўқувчиларни бир мактабдан бошқасига кўчириш бўйича давлат хизмати вақтинчалик тўхтатилади
Вазирлар Маҳкамасининг 2022 йил 1 июндаги 295-сон қарори билан тасдиқланган тегишли Маъмурий регламент асосида амалга оширилаётган ўқувчиларни бир мактабдан бошқасига кўчириш бўйича давлат хизмати жорий йилнинг 26 майидан 31 июлига қадар тўхтатилиши маълум қилинди.
Мазкур вақт оралиғида электрон платформа (erp.maktab.uz) орқали умумий ўрта таълим муассасаларини янги ўқув йилига ҳамда ўқувчиларни синфдан-синфга ўтказиш жараёни амалга оширилади.
Ўқувчиларни бир мактабдан бошқасига кўчириш бўйича давлат хизмати 2025 йил 1 августдан давом эттирилади.

Новости 24/05/2025 Государственная услуга по переводу учащихся из одной школы в другую временно приостанавливается
Сообщается, что государственная услуга по переводу учащихся из одной школы в другую, осуществляемая на основании соответствующего Административного регламента, утвержденного постановлением Кабинета Министров No 295 от 1 июня 2022 года, будет приостановлена с 26 мая по 31 июля текущего года.
В этот период через электронную платформу (erp.maktab.uz) будет осуществляться процесс подготовки общеобразовательных учреждений к новому учебному году, а также перевод учащихся из класса в класс.
Государственная услуга по переводу учащихся из одной школы в другую возобновится с 1 августа 2025 года.