Янгиликлар 24/05/2025 Ўқувчиларни бир мактабдан бошқасига кўчириш бўйича давлат хизмати вақтинчалик тўхтатилади
Вазирлар Маҳкамасининг 2022 йил 1 июндаги 295-сон қарори билан тасдиқланган тегишли Маъмурий регламент асосида амалга оширилаётган ўқувчиларни бир мактабдан бошқасига кўчириш бўйича давлат хизмати жорий йилнинг 26 майидан 31 июлига қадар тўхтатилиши маълум қилинди.
Мазкур вақт оралиғида электрон платформа (erp.maktab.uz) орқали умумий ўрта таълим муассасаларини янги ўқув йилига ҳамда ўқувчиларни синфдан-синфга ўтказиш жараёни амалга оширилади.
Ўқувчиларни бир мактабдан бошқасига кўчириш бўйича давлат хизмати 2025 йил 1 августдан давом эттирилади.

It was announced that the state service for the transfer of students from one school to another, carried out on the basis of the relevant Administrative Regulations approved by the Resolution of the Cabinet of Ministers No. 295 of June 1, 2022, will be suspended from May 26 to July 31 of this year.
During this period, the process of transferring general secondary education institutions to the new academic year and students from grade to grade will be carried out through the electronic platform (erp.maktab.uz).
The state service for transferring students from one school to another will continue from August 1, 2025.