✅ Вазирлар Маҳкамасининг 2021 йил 11 март кунидаги 132-сонли "Ёшларни ижтимоий қўллаб-қувватлаш бўйича қўшимча чора-тадбирлар тўғрисида"ги қарорига мувофиқ, мамлакатимиздаги профессионал ва олий таълим муассасаларида (давлат, хусусий ёки хорижий ОТМ филиали) таҳсил олаётган "Темир дафтар"га киритилган оилалар фарзандларининг, шунингдек, "Ёшлар дафтарига" киритилган ёшларнинг тўлов-контракт суммасининг 50 фоизигача, аммо БҲМнинг 50 бараваридан ошмаган миқдорда тўлаб бериш белгиланган.
❗️БҲМ – 340 минг сўм (2023 йил 1 декабрдан). 50хБҲМ=17 000 000 сўм. Демак шунгача бўлган миқдорда пул тўлаб берилади.

Статьи 16/11/2024 В каких случаях государство может выплатить студенту 50% суммы контракта?
✅ В соответствии с постановлением Кабинета Министров от 11 марта 2021 года No 132 "О дополнительных мерах по социальной поддержке молодежи" установлена выплата до 50% от суммы контракта от детей из семей, включенных в "Железную тетрадь," обучающихся в профессиональных и высших учебных заведениях страны (филиалы государственных, частных или зарубежных вузов), а также молодежи, включенной в "Молодежную тетрадь," но не более 50 БРВ.
❗ БРВ - 340 тыс. сумов (с 1 декабря 2023 года). 50х БРВ = 17 000 000 сум. Следовательно, выплачивается сумма до этого.