Чегирмалар 10 кун аввал эълон қилиниши керак
"Ўзбекистон темир йўллари" АЖ ва "Узбекистан airways" АЖга Ўзбекистон Республикаси олий ва ўрта махсус таълим вазирининг қишки таътилни эълон қилиш ҳақидаги буйруғи ва буюртманомалари асосида қишки таътил бошланишидан 10 кун аввалдан бошлаб чиптанинг тўлиқ қийматидан 50 фоизли чегирма тўлови асосида республика ичида ҳаракатланувчи тезюрар ва йўловчи (юқори тезликда ҳаракатланувчи поездлар ва барча йўловчи поездларнинг СВ, VIP вагонлари бундан мустасно) поездларига ҳамда маҳаллий авиарейсларга чипталарнинг эконом синфи тарифи қийматидан 50 фоизли чегирма тўлови асосида сотувини ташкил этиш тавсия этилиши белгилаб қўйилган.
Демак 15 декабргача эълон қилиниши керак.
Тошкентда қолаётган талабалар диққатига
Байрам кунлари ва қишки таътил даврида талабалар турар жойларида қолаётган талабаларнинг хавфсизлиги ва бўш вақтини унумли ўтказиши, шунингдек, овқатланиши мазкур олий таълим муассасасининг бюджетдан ташқари маблағлари ҳисобидан амалга оширилади.

Discounts must be announced 10 days in advance
It is recommended that JSC "Uzbekistan Railways" and JSC "Uzbekistan airways" on the basis of the order and applications of the Minister of Higher and Secondary Special Education of the Republic of Uzbekistan on the announcement of winter holidays, starting 10 days before the start of the winter holidays, organize the sale of tickets to high-speed and passenger trains (except for high-speed trains and SV, VIP wagons of all passenger trains) operating within the republic on the basis of a 50% discount from the full
So it should be announced by December 15.
Attention to students staying in Tashkent
During the holidays and the winter holidays, the safety and productive leisure of students staying in student dormitories, as well as their meals, are carried out at the expense of extra-budgetary funds of this higher educational institution.