Masalaga aniqlik kiritish maqsadida, Bilim va malakalarni baholash agentligining ishonch raqami (+998 95) 199 19 14 bilan bog‘landik.
Unga ko‘ra, ko‘pchilik ruxsatnomani yuklab olishda xizmatlar bo‘limidan yuklab olayotganligi sababli ruxsatnomalar ochmayotganligi, u bo‘limdagi ma’lumotlar o‘tgan yilgi ma’lumotlar ekanligini aytdi. Shuning uchun, ruxsatnomani yuklab olishda qayd varaqaning ichidan 1-2-bosqich degan joyidan yuklab olish kerakligi ma’lum qilindi.
Ruxsatnomalar bosqichma-bosqich chiqayotganligi sababli bugun kun yakunigacha kutish kerak ekanligi aytildi. Agar yuklab olgandan keyin ham ochmayotgan bo‘lsa, kompyuter yoki noutbuk qurilmalarida yuklab olish tavsiya etiladi.
Shuningdek, 5 ta fandan sertifikati bor bo‘lgan abituriyentlarga hali ruxsatnoma chiqmagani yuzasidan Bilimni baholash agentligi matbuot kotibi Javlonbek Nurmatov bilan bog‘landik.
Uning aytishicha, 5 ta fandan sertifikati bo‘lgan abituriyentlarga ruxsatnoma chiqmasligi, ular 2-bosqich boshlanganda 5 tagacha ta’lim yo‘nalishi tanlashlari kerakligini ma’lum qildi.

Как вам известно, вчера, 6 июля, началась выдача "Абитуриентского разрешения" абитуриентам для поступления на тестовые испытания.
В связи с началом процесса, в редакционный бот поступают вопросы от абитуриентов о возникающих проблемах при скачивании разрешения.
Для уточнения вопроса мы связались с Агентством по оценке знаний и навыков по номеру доверия (+998 95) 199 19 14.
По его словам, многие не открывают разрешения, потому что загружают их из отдела услуг при скачивании разрешения, и он сказал, что данные в этом отделе - данные прошлого года. Поэтому было объявлено, что при скачивании разрешения необходимо скачать его с 1-2-го этапа внутри регистрационного листа.
В связи с тем, что разрешения выдаются поэтапно, сегодня нужно дождаться конца дня. Если она не открывается после загрузки, рекомендуется загрузить на компьютере или ноутбуке.
Также мы связались с пресс-секретарем Агентства по оценке знаний Жавлонбеком Нурматовым по поводу того, что абитуриенты, имеющие сертификаты по 5 предметам, еще не получили разрешения.
По его словам, абитуриентам, имеющим сертификаты по 5 предметам, разрешение не выдается, и они должны выбрать до 5 направлений обучения, когда начнется второй этап.