9- va 11-sinflar uchun yakuniy davlat attestatsiyasi imtihonlari 2025-yil 26-maydan 15-iyungacha o‘tkaziladi (Jismoniy tarbiya va kasbiy ta’lim fani bundan mustasno).
Chet tili fanlari hamda umumta’lim fanini bilish darajasi to‘g‘risida davlat namunasidagi sertifikati bo‘lgan o‘quvchilar imtihondan ozod qilinadi.
Tegishli fanlar bo‘yicha, yakuniy davlat attestatsiyasi o‘tkazilishi belgilangan kundan bir kun oldin, qur’a tashlash yo‘li bilan (yozma shaklda o‘tkaziladigan fanlar bo‘yicha) shakllantirilgan variantlar orasidan 2 ta variant tanlanadi.
Tanlangan 2 ta imtihon variantlari vazirlikning rasmiy veb-saytida e’lon qilinadi va ushbu variantlar asosida respublika bo‘yicha barcha bitiruvchilar yakuniy davlat attestatsiyasini topshiradi.

Статьи 09/03/2025 ️Итоговые аттестационные экзамены выпускных классов начинаются с 26 мая
Итоговые государственные аттестационные экзамены для 9 и 11 классов будут проводиться с 26 мая по 15 июня 2025 года (за исключением предмета "Физическая культура и профессиональное образование").
Учащиеся, имеющие сертификат государственного образца об уровне знаний по иностранным языкам и общеобразовательным предметам, освобождаются от экзаменов.
За день до назначенной даты проведения итоговой государственной аттестации по соответствующим дисциплинам путем жеребьевки (по дисциплинам, проводимым в письменной форме) из сформированных вариантов выбираются 2 варианта.
Выбранные 2 варианта экзаменов будут опубликованы на официальном сайте министерства, и на основе этих вариантов все выпускники по республике сдадут итоговую государственную аттестацию.