9- va 11-sinflar uchun yakuniy davlat attestatsiyasi imtihonlari 2025-yil 26-maydan 15-iyungacha o‘tkaziladi (Jismoniy tarbiya va kasbiy ta’lim fani bundan mustasno).
Chet tili fanlari hamda umumta’lim fanini bilish darajasi to‘g‘risida davlat namunasidagi sertifikati bo‘lgan o‘quvchilar imtihondan ozod qilinadi.
Tegishli fanlar bo‘yicha, yakuniy davlat attestatsiyasi o‘tkazilishi belgilangan kundan bir kun oldin, qur’a tashlash yo‘li bilan (yozma shaklda o‘tkaziladigan fanlar bo‘yicha) shakllantirilgan variantlar orasidan 2 ta variant tanlanadi.
Tanlangan 2 ta imtihon variantlari vazirlikning rasmiy veb-saytida e’lon qilinadi va ushbu variantlar asosida respublika bo‘yicha barcha bitiruvchilar yakuniy davlat attestatsiyasini topshiradi.

Articles 09/03/2025 The final attestation exams for graduating classes will begin on May 26th
Final state attestation exams for 9th and 11th grades will be conducted from May 26 to June 15, 2025 (excluding the subject of Physical Education and Vocational Training).
Students who possess a state-issued certificate of proficiency in foreign languages and general education subjects are exempt from the exam.
For the relevant subjects, one day before the scheduled final state attestation, two variants will be selected by drawing lots from among the options prepared (for subjects conducted in written form).
The two selected exam variants will be published on the ministry's official website, and all graduates across the republic will take the final state attestation based on these variants.