Tayanch doktoranturada tahsil olayotgan doktorantlar uchun O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining davlat stipendiyalari to‘g‘risidagi nizom va ularni tayinlash tartibi bilan bu yerda tanishish mumkin.
⭐️Afzalliklari:
✅Stipendiyalar har yili tayanch doktorantlar uchun tayanch doktoranturaning oxirgi kursida o‘qish davri uchun belgilangan tartibga qat’iy rioya qilgan holda ikki baravar miqdorda tayinlanadi;
✅O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining davlat stipendiyalari sohibi bo‘lgan tayanch doktorantlarga "Prezident stipendiyasi sohibi" guvohnomasi beriladi.
️Guvohnomalar O‘zbekiston Respublikasi Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vazirligining hay’at yig‘ilishida tantanali ravishda topshiriladi.

Articles 11/05/2025 Doctoral stipend
The regulations regarding the State Scholarships of the President of the Republic of Uzbekistan and the procedure for their appointment to doctoral students in basic doctoral programs can be found here.
⭐️Benefits:
✅Scholarships are awarded annually for the final year of study in the basic doctoral program, strictly in the amount of twice the regular scholarship;
✅Basic doctoral students who are recipients of the State Scholarships of the President of the Republic of Uzbekistan are awarded certificates as "Holders of the Presidential Scholarship."
❗️These certificates are presented in a ceremonial setting at a meeting of the board of the Ministry of Higher and Secondary Specialized Education of the Republic of Uzbekistan.