Yangiliklar 31/01/2025 Pedagoglar attestatsiyasidan roʻyxatdan oʻtish 1-martgacha davom etadi
2025-yil yanvar-iyun oylarida oʻtkaziladigan pedagog kadrlar attestatsiyasida ishtirok etish uchun roʻyxatdan oʻtish va murojaat yuborish 1-martga qadar davom etadi.
Murojaatlarni:
Maktabgacha va maktab taʼlimi vazirligining veb-saytidagi pedagog.uzedu.uz — platformasi orqali (ONE ID-tizimi orqali shaxsiy kabinetga kiriladi va tegishli maʼlumotlar kiritiladi;
Yagona interaktiv davlat xizmatlari portali my.gov.uz/uz orqali davlat xizmatlari markazlari orqali yuborish mumkin.
Har bir viloyat markazida, yaʼni Maktabgacha va maktab taʼlimi vazirligining hududiy boshqarmalarida murojaatlarni oʻrganish boʻyicha ishchi guruhlar faoliyat olib bormoqda.
Navbatdagi-majburiy attestatsiyada ishtirok etish uchun yuborilgan murojaatlar yuborilgan kundan boshlab bir oy muddat ichida oʻrganib chiqiladi.
Navbatdan tashqari attestatsiyada ishtirok etish uchun yuborilgan murojaatlar esa toʻlov qilingan kundan boshlab bir oy muddat ichida oʻrganib chiqiladi.
Navbatdan tashqari attestatsiya uchun toʻlov qilinmasa, murojaatlar elektron bazada koʻrinmaydi va oʻrganib chiqilmaydi.
Murojaatning oʻrganish natijalari bilan pedagoglar oʻzlarining SHAXSIY KABINETlari orqali tanishib chiqishlari mumkin.
Pedagog kadrlar attestatsiyasi yoki murojaat yuborish jarayonlari boʻyicha savollaringiz boʻlsa, hududlardagi ishchi guruhlariga murojaat qilishingiz mumkin.

Новости 31/01/2025 Регистрация на аттестацию педагогов продлится до 1 марта
Регистрация и подача обращений для участия в аттестации педагогических кадров, проводимой в январе-июне 2025 года, продлится до 1 марта.
Обращения:
Через платформу pedagog.uzedu.uz на сайте Министерства дошкольного и школьного образования (ONE ID-система) вход в персональный кабинет и ввод соответствующих данных;
Единый портал интерактивных государственных услуг можно отправлять через центры государственных услуг через my.gov.uz/uz.
В каждом областном центре, то есть в территориальных управлениях Министерства дошкольного и школьного образования, действуют рабочие группы по изучению обращений.
Обращения, направленные для участия в очередной обязательной аттестации, изучаются в месячный срок со дня их направления.
Обращения, направленные для участия во внеочередной аттестации, изучаются в месячный срок со дня оплаты.
В случае неоплаты за внеочередную аттестацию обращения не будут отображаться в электронной базе и изучаться.
С результатами изучения обращения педагоги могут ознакомиться через свой личный кабинет.
Если у вас есть вопросы по процессам аттестации педагогических кадров или направления обращений, можете обратиться в региональные рабочие группы.