Yangiliklar 01/03/2025 “Sun'iy intellekt va Frilansing” bo'yicha O‘zbekiston xalqaro islom akademiyasida forum bo‘lib o‘tdi
Raqamli texnologiyalar vazirligi hamda "Raqamli  iqtisodiyot tadqiqotlari markazi" davlat muassasasi hamkorligida tadbir tashkil etilib, unda Toshkent shahar talabalarining 100 ga yaqin vakillari ishtirok etdi.
Forumda tadbir ishtirokchilariga sun’iy intellektning imkoniyatlari va uni frilansingdagi ro'li haqida ma'lumotlar berib o'tildi. Markaz xodim ekspertlari sun’iy intellektning frilanserlar uchun qay tarzda foydali bo'lishi, ularning ishini qanday osonlashtirishi va yangi imkoniyatlarni yaratishi haqida ta'kidlab o'tdilar.
Shuningdek, forumda muhokama qilingan asosiy mavzulardan biri sun'iy intellektning rivojlanishi bo'ldi. Yoshlarga sun'iy intellektni o'z ishlariga integratsiya qilish va bu texnologiyadan samarali foydalanish bo'yicha maslahatlar berildi.

Новости 01/03/2025 Форум по "Искусственному интеллекту и фрилансу" состоялся в Международной исламской академии Узбекистана
Мероприятие было организовано Министерством цифровых технологий совместно с Государственным учреждением "Центр исследований цифровой экономики," в котором приняли участие около 100 представителей студентов города Ташкента.
На форуме участникам мероприятия была представлена информация о возможностях искусственного интеллекта и его роли в фрилансе. Эксперты-сотрудники центра рассказали о том, как искусственный интеллект может быть полезен для фрилансеров, как он может облегчить их работу и создать новые возможности.
Также одной из основных тем, обсуждавшихся на форуме, стало развитие искусственного интеллекта. Молодым людям были даны советы по интеграции искусственного интеллекта в свою работу и эффективному использованию этой технологии.