Maqolalar 30/05/2025 Tadqiqotchi-olimlar uchun akademik ilmiy izlanishlarni takomillashtirish bo‘yicha bepul o‘quv dasturiga start berildi!
Innovatsion rivojlanish agentligi tashabbusi bilan Jahon bankining “O‘zbekiston milliy innovatsion tizimini modernizatsiya qilish” (MUNIS) loyihasining moliyaviy ko‘magida tadqiqotchi-olimlar uchun bepul “AI-Enhanced Academic Research and Writing Assistant” o‘quv dasturining saralash bosqichlari boshlandi.
Loyiha maqsadi:
Tadqiqotchi-olimlarning sun’iy intellekt texnologiyalari orqali akademik yozuv, adabiyotlar va ma’lumotlar tahlilini tizimlashtirish bo‘yicha bilim va ko‘nikmalarini rivojlantirgan holda tadqiqotlar samaradorligini oshirishga qaratilgan.
O‘quv dasturida qatnashish uchun qo‘yiladigan talablar:
1. Dasturda ishtirok etish uchun onlayn ro‘yxatdan o‘tish;
2. Ingliz tili B1 darajada bo‘lishi;
3. Ilmiy tadqiqot natijalari va ishlanmalariga ega bo‘lishi;
O‘quv shakli:
Ishtirokchilar 4 oy mobaynida haftada 2 marta onlayn va oflayn shaklda mustaqil ta’lim hamda mentorlar bilan workshop va master-klass shaklida mashg‘ulotlarda ishtirok etadilar.

Articles 30/05/2025 A free training program to enhance academic research for researchers has been launched!
The qualifying stages of the free "AI-Enhanced Academic Research and Writing Assistant" training program for researchers have begun, initiated by the Agency for Innovative Development with financial support from the World Bank's "Modernization of Uzbekistan's National Innovation System" (MUNIS) project.
Project Objective:
The aim is to increase research effectiveness by developing researchers' knowledge and skills in systematizing academic writing, literature review, and data analysis using artificial intelligence technologies.
Requirements for participation in the training program:
1. Online registration for participation in the program;
2. English language proficiency at B1 level;
3. Possession of scientific research results and developments;
Form of study:
Participants will engage in independent learning twice a week, both online and offline, for 4 months, as well as participate in workshops and master classes with mentors.