Yangiliklar 20/01/2025 SMMga qizlarni bepul o‘qitishning 2-mavsumi boshlanmoqda
Poytaxt hokimligi tashabbusi bilan oʻtkaziladigan “Toshkent yoshlarni sevadi” anʼanaviy loyihasi doirasida SMM yoʻnalishiga 1000 nafar qiz bepul oʻqitilishi eʼlon qilingandi.
Shundan soʻng, loyihaning birinchi mavsumida 500 nafar qiz SMMga bepul oʻqitilib, sertifikatlari tantanali ravishda topshirildi.
Endilikda loyihaning ikkinchi mavsumida keyingi 500 nafar qiz uchun oʻqish imkoniyati ochilmoqda. Buning uchun 5-fevralga qadar @smaktabbot Telegram boti orqali roʻyxatdan oʻtish lozim.
Eslatib oʻtamiz, loyiha doirasida SMM maktabda oʻqish uchun Toshkent shahrida doimiy istiqomat qiluvchi, 30 yoshgacha boʻlgan, vaqtincha ishsiz qizlar tanlab olinadi.

As part of the traditional project "Tashkent Loves Youth," initiated by the capital's administration, it was announced that 1,000 girls will be trained in the field of SMM free of charge.
After that, in the first season of the project, 500 girls were trained free of charge and their certificates were awarded in a ceremony.
Now, in the second season of the project, the opportunity to study for the next 500 girls is open. To do this, you need to register by February 5 through the Telegram bot @smaktabbot.
It should be recalled that within the framework of the project, temporarily unemployed girls under 30 years old, permanently residing in Tashkent, will be selected to study at the SMM school.