Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi Talaba va o‘quvchilarning ijtimoiy faolligini oshirish markazi tomonidan oliy ta’lim muassasalari tyutorlari uchun tashkil etilgan malaka oshirish kurslarining navbatdagi guruhi dars mashg‘ulotlari boshlandi.
Mazkur kurs oliy ta’lim muassasalarida faoliyat yurituvchi tyutorlarning talaba-yoshlar bilan ishlash jarayonida ma’naviy-ma’rifiy, o‘quv-metodik, ilmiy va innovatsion sohadagi faoliyatni tashkil etishda zarur bo‘lgan zamonaviy bilimlarini muntazam ravishda yangilab borish maqsadida tashkil etilgan bo‘lib, unda o‘quv mashg‘ulotlarini olib borish uchun Vazirlik tizimidagi tashkilotlar hamda oliy ta’lim muassasalaridan tajribali mutaxassis hamda pedagoglar jalb etilgan.
Malaka oshirish mashg‘ulotlari yakunlangach ta’lim dasturlarini muvaffaqiyatli o‘zlashtirgan kurs tinglovchilariga QR-kodli elektron sertifikatlar beriladi.

Новости 13/02/2025 Начались курсы повышения квалификации для тьюторов
Центр повышения социальной активности студентов и учащихся при Министерстве высшего образования, науки и инноваций организовал очередную группу курсов повышения квалификации для тьюторов высших учебных заведений.
Данный курс организован с целью регулярного обновления современных знаний тьюторов, работающих в высших учебных заведениях, необходимых для организации духовно-просветительской, учебно-методической, научной и инновационной деятельности в процессе работы со студенческой молодежью, для проведения учебных занятий привлечены опытные специалисты и педагоги из организаций системы Министерства и высших учебных заведений.
По окончании занятий по повышению квалификации слушателям курса, успешно освоившим образовательные программы, будут выданы электронные сертификаты с QR-кодом.