Янгиликлар 16/05/2025 Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси магистратурасига қабул эълон қилинади
Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академиясида 2025/2026 ўқув йили учун “Тергов фаолияти” мутахассислиги бўйича таълимнинг кундузги шакли учун магистратурага қабул бошлангани маълум қилинади.
Магистратурага танлов ваколатли давлат органларининг суриштирув ва тергов фаолиятини амалга оширувчи тузилмаларида ҳамда прокуратура органларида камида 3 йил хизматни ўтаган «Юриспруденция» бакалавриат таълим йўналиши бўйича таянч олий юридик маълумотга эга амалдаги ходимлари (ҳарбий хизматчилари) орасида ўтказилади.
Магистратуранинг «Тергов фаолияти» мутахассислиги бўйича ўқитиш бепул асосда амалга оширилади.
Ўқишга қабул қилинган ходимларнинг эгаллаб турган лавозими ва ўртача ойлик иш ҳақи ўқиш даври мобайнида сақлаб қолинади.
Ўқиш кундузги таълим шаклида бир йил давомида амалга оширилади.
Номзодлар томонидан ҳужжатлар 10 майдан 10 июнга қадар Олий таълим, фан ва инновациялар вазирлиги ҳузуридаги Билим ва малакаларни баҳолаш агентлигининг “мйдтм.уз” электрон платформаси (www.my.uzbmb.uz) орқали тақдим этилади.
Кириш имтиҳонлари август ойида бир кунда уч босқичда, яъни тест шаклида ўтказиладиган махсус психологик танлов, ёзма имтиҳон ва чет тилидан тест синови орқали амалга оширилади.
Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси магистратурасига қабул қилиш ва ўқитишни ташкил этиш тартиби тўғрисидаги низом билан қуйидаги ҳавола орқали танишишингиз мумкин: http://lex.uz/uz/docs/6425532
Академия магистратурасига кириш имтиҳонлари билан боғлиқ янгиликлар билан Академиянинг расмий веб-сайти, ижтимоий тармоқлардаги расмий саҳифалари:
www.facebook.com/ProsecutorAcademy,
www.instagram.com/proacademyuz/,
https://t.me/TheLawEnforcementAcademy,
http://x.com/ProAcademyUz ,
https://www.youtube.com/@HMQakademiyasi” ҳаволаси ҳамда оммавий ахборот воситалари орқали танишиб боришингиз мумкин.
Шунингдек, Академия магистратурасига қабул билан боғлиқ маълумотларни 71-202-04-96 (ички: 1716; 1795 ва 1978) телефон рақами орқали ҳам билиб олишингиз мумкин.

The Law Enforcement Academy of the Republic of Uzbekistan announces the start of admission to the master's program for the 2025/2026 academic year in the "Investigative Activities" specialty for the full-time form of study.
The competition for a master's degree is held among current employees (military personnel) of authorized state bodies with basic higher legal education in the bachelor's degree program "Jurisprudence," who have served for at least 3 years in the structures carrying out inquiry and investigative activities, as well as in the prosecutor's office.
Training in the Master's program in the specialty "Investigative Activities" is carried out free of charge.
The position and average monthly salary of employees admitted to the training are retained for the duration of the training.
Education is carried out in full-time form for one year.
Documents are submitted by candidates from May 10 to June 10 through the electronic platform "mydtm.uz" of the Agency for Assessment of Knowledge and Qualifications under the Ministry of Higher Education, Science and Innovation (www.my.uzbmb.uz).
Entrance exams will be held in August in three stages: a special psychological test, a written exam, and a foreign language test.
You can familiarize yourself with the Regulation on the procedure for organizing admission and training in the master's program of the Law Enforcement Academy of the Republic of Uzbekistan at the following link: http://lex.uz/ru/docs/6425532
The official website of the Academy, official pages of the Academy on social networks with news related to the entrance exams to the Academy's master's program:
www.facebook.com/ProsecutorAcademy,
www.instagram.com/proacademyuz/,
https://t.me/TheLawEnforcementAcademy,
https://www.youtube.com/@HMQakademiyasi" and in the mass media.
Also, information related to admission to the Academy's master's program can be sent to 71-202-04-96 (internal: 1716; 1795 and 1978) can also be found by phone number.