Янгиликлар 16/05/2025 Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси магистратурасига қабул эълон қилинади
Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академиясида 2025/2026 ўқув йили учун “Тергов фаолияти” мутахассислиги бўйича таълимнинг кундузги шакли учун магистратурага қабул бошлангани маълум қилинади.
Магистратурага танлов ваколатли давлат органларининг суриштирув ва тергов фаолиятини амалга оширувчи тузилмаларида ҳамда прокуратура органларида камида 3 йил хизматни ўтаган «Юриспруденция» бакалавриат таълим йўналиши бўйича таянч олий юридик маълумотга эга амалдаги ходимлари (ҳарбий хизматчилари) орасида ўтказилади.
Магистратуранинг «Тергов фаолияти» мутахассислиги бўйича ўқитиш бепул асосда амалга оширилади.
Ўқишга қабул қилинган ходимларнинг эгаллаб турган лавозими ва ўртача ойлик иш ҳақи ўқиш даври мобайнида сақлаб қолинади.
Ўқиш кундузги таълим шаклида бир йил давомида амалга оширилади.
Номзодлар томонидан ҳужжатлар 10 майдан 10 июнга қадар Олий таълим, фан ва инновациялар вазирлиги ҳузуридаги Билим ва малакаларни баҳолаш агентлигининг “мйдтм.уз” электрон платформаси (www.my.uzbmb.uz) орқали тақдим этилади.
Кириш имтиҳонлари август ойида бир кунда уч босқичда, яъни тест шаклида ўтказиладиган махсус психологик танлов, ёзма имтиҳон ва чет тилидан тест синови орқали амалга оширилади.
Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси магистратурасига қабул қилиш ва ўқитишни ташкил этиш тартиби тўғрисидаги низом билан қуйидаги ҳавола орқали танишишингиз мумкин: http://lex.uz/uz/docs/6425532
Академия магистратурасига кириш имтиҳонлари билан боғлиқ янгиликлар билан Академиянинг расмий веб-сайти, ижтимоий тармоқлардаги расмий саҳифалари:
www.facebook.com/ProsecutorAcademy,
www.instagram.com/proacademyuz/,
https://t.me/TheLawEnforcementAcademy,
http://x.com/ProAcademyUz ,
https://www.youtube.com/@HMQakademiyasi” ҳаволаси ҳамда оммавий ахборот воситалари орқали танишиб боришингиз мумкин.
Шунингдек, Академия магистратурасига қабул билан боғлиқ маълумотларни 71-202-04-96 (ички: 1716; 1795 ва 1978) телефон рақами орқали ҳам билиб олишингиз мумкин.

Сообщается о начале приема в магистратуру Академии правоохранительных органов Республики Узбекистан на очную форму обучения по специальности "Следственная деятельность" на 2025/2026 учебный год.
Конкурс в магистратуру проводится среди действующих сотрудников (военнослужащих), имеющих базовое высшее юридическое образование по направлению бакалавриата "Юриспруденция" и прослуживших не менее 3 лет в структурах уполномоченных государственных органов, осуществляющих дознание и следственную деятельность, а также в органах прокуратуры.
Обучение по специальности магистратуры "Следственная деятельность" осуществляется на бесплатной основе.
За сотрудниками, принятыми на обучение, сохраняются занимаемая должность и среднемесячная заработная плата на весь период обучения.
Обучение проводится в очной форме в течение одного года.
Документы от кандидатов принимаются с 10 мая по 10 июня через электронную платформу "mydtm.uz" Агентства по оценке знаний и квалификаций при Министерстве высшего образования, науки и инноваций (www.my.uzbmb.uz).
Вступительные экзамены будут проводиться в августе в один день в три этапа: специальный психологический отбор в форме теста, письменный экзамен и тестирование по иностранному языку.
С Положением о порядке приема и организации обучения в магистратуре Академии правоохранительных органов Республики Узбекистан можно ознакомиться по следующей ссылке: http://lex.uz/ru/docs/6425532
С новостями, связанными со вступительными экзаменами в магистратуру Академии, можно ознакомиться на официальном веб-сайте Академии, официальных страницах в социальных сетях:
www.facebook.com/ProsecutorAcademy,
www.instagram.com/proacademyuz/,
https://t.me/TheLawEnforcementAcademy,
https://www.youtube.com/@HMQakademiyasi" и в средствах массовой информации.
Также информацию, связанную с приемом в магистратуру Академии, можно получить по телефону 71-202-04-96 (внутренние номера: 1716, 1795 и 1978).