Миллий статистика қўмитаси 2025 йил январь-март ойлари учун асосий капиталга киритилган инвестициялар бўйича маълумот эълон қилди.
Унга кўра, 3 ой давомида таълим соҳасига 1 трлн 257 млрд сўм инвестиция жалб қилинган. Бу рақам ўтган йилнинг шу даврига нисбатан 150 млрд 936 млн сўмга кўпроқ.
Аммо статистикада ушбу пуллар таълимнинг айнан қайси соҳасига йўналтирилгани ҳақида маълумот келтирилмаган.
Қайд этиш лозим, 2025 йилда Мактабгача ва мактаб таълими вазирлигига давлат бюджетидан салкам 60 трлн сўм маблағ ажратилиши ҳақида хабар берган эдик.

The National Statistics Committee released data on investments in fixed assets for January-March 2025.
According to it, over 3 months, 1 trillion 257 billion soums of investments were attracted to the education sector. This figure is 150 billion 936 million soums more than in the same period last year.
However, the statistics do not provide information on which specific areas of education these funds were directed to.
It should be noted that we had previously reported that in 2025, the Ministry of Preschool and School Education would be allocated almost 60 trillion soums from the state budget.