56-Халқаро Кимё олимпиадаси олтин медали соҳиби,
Тошкент шаҳридаги Абу Али ибн Сино номидаги ихтисослаштирилган мактабнинг 10-синф ўқувчиси Далер Раҳимов — 187,5 млн. сўм билан;
65-Халқаро Математика олимпиадаси кумуш медаль соҳиблари:
— Тошкент шаҳридаги Ал-Хоразмий номидаги ихтисослаштирилган мактабнинг 9-синф ўқувчиси Элбек Зоҳиджонов, Қарши шаҳридаги 1-сон ихтисослаштирилган мактабнинг 9-синф ўқувчиси Тўлқин Жайлововларнинг ҳар бири — 112,5 млн. сўм билан;
56-Халқаро Кимё олимпиадаси кумуш медаль соҳиблари:
— Тошкент шаҳридаги Абу Али ибн Сино номидаги ихтисослаштирилган мактабнинг 11-синф ўқувчиси Ахрорбек Баходиров, Навоий шаҳридаги 11-сон айрим фанлар чуқур ўргатиладиган ихтисослаштирилган мактабнинг 11-синф ўқувчиси Саида Абдуллаеваларнинг ҳар бири — 112,5 млн. сўм билан;
65-Халқаро Математика олимпиадаси бронза медали соҳиблари:
— Қашқадарё вилояти, Китоб туманидаги 96-сонли мактабнинг 11-синф ўқувчиси Мадина Суюнова, Тошкент шаҳридаги Ал-Хоразмий номидаги ихтисослаштирилган мактабнинг 10-синф ўқувчиси Озодбек Ахтамов ҳамда шу мактабнинг 9-синф ўқувчиси Расулбек Ғаффоровларнинг ҳар бири — 75 млн. сўм билан;
54-Халқаро Физика олимпиадаси бронза медали соҳиби,
Қорақалпоғистон Республикаси, Нукус шаҳридаги Президент мактаби 10-синф ўқувчиси Жавоҳир Садуллаев — 75 млн. сўм билан;
56-Халқаро Кимё олимпиадаси бронза медали соҳиби,
Тошкент шаҳридаги Абу Али ибн Сино номидаги ихтисослаштирилган мактабнинг 10-синф ўқувчиси Миржахон Мухаммадов — 75 млн. сўм билан;
36-Халқаро Информатика олимпиадаси бронза медали соҳиби,
Навоий шаҳридаги 1-сон ихтисослаштирилган мактаб ўқувчиси Мардонбек Ҳазратов — 75 млн. сўм билан тақдирланди.

Gold medalist of the 56th International Chemistry Olympiad,
10th grade student of the Abu Ali ibn Sino Specialized School in Tashkent Daler Rakhimov - with 187.5 million soums;
Silver medalists of the 65th International Mathematical Olympiad:
- Elbek Zohidjonov, a student of the 9th grade of the Al-Khwarizmi Specialized School in Tashkent, Tulkin Zhaylovov, a student of the 9th grade of the No. 1 Specialized School in Karshi, each with 112.5 million soums;
Silver medalists of the 56th International Chemistry Olympiad:
- Akhrorbek Bakhodirov, 11th grade student of the specialized school named after Abu Ali ibn Sina in Tashkent, Saida Abdullaeva, 11th grade student of the specialized school No. 11 with in-depth study of certain subjects in Navoi city, each with 112.5 million soums;
Bronze medalists of the 65th International Mathematical Olympiad:
- Madina Suyunova, 11th grade student of school No. 96 in Kitab district, Kashkadarya region, Ozodbek Akhtamov, 10th grade student of the Al-Khorazmiy specialized school in Tashkent city, and Rasulbek Gafforov, 9th grade student of this school, each with 75 million soums;
Bronze medalist of the 54th International Physics Olympiad,
Student of the 10th grade of the Presidential School in Nukus, Republic of Karakalpakstan, Javokhir Sadullayev - with 75 million soums;
Bronze medalist of the 56th International Chemistry Olympiad,
10th grade student of the Abu Ali ibn Sino Specialized School in Tashkent Mirjakhon Mukhammadov - with 75 million soums;