56-Халқаро Кимё олимпиадаси олтин медали соҳиби,
Тошкент шаҳридаги Абу Али ибн Сино номидаги ихтисослаштирилган мактабнинг 10-синф ўқувчиси Далер Раҳимов — 187,5 млн. сўм билан;
65-Халқаро Математика олимпиадаси кумуш медаль соҳиблари:
— Тошкент шаҳридаги Ал-Хоразмий номидаги ихтисослаштирилган мактабнинг 9-синф ўқувчиси Элбек Зоҳиджонов, Қарши шаҳридаги 1-сон ихтисослаштирилган мактабнинг 9-синф ўқувчиси Тўлқин Жайлововларнинг ҳар бири — 112,5 млн. сўм билан;
56-Халқаро Кимё олимпиадаси кумуш медаль соҳиблари:
— Тошкент шаҳридаги Абу Али ибн Сино номидаги ихтисослаштирилган мактабнинг 11-синф ўқувчиси Ахрорбек Баходиров, Навоий шаҳридаги 11-сон айрим фанлар чуқур ўргатиладиган ихтисослаштирилган мактабнинг 11-синф ўқувчиси Саида Абдуллаеваларнинг ҳар бири — 112,5 млн. сўм билан;
65-Халқаро Математика олимпиадаси бронза медали соҳиблари:
— Қашқадарё вилояти, Китоб туманидаги 96-сонли мактабнинг 11-синф ўқувчиси Мадина Суюнова, Тошкент шаҳридаги Ал-Хоразмий номидаги ихтисослаштирилган мактабнинг 10-синф ўқувчиси Озодбек Ахтамов ҳамда шу мактабнинг 9-синф ўқувчиси Расулбек Ғаффоровларнинг ҳар бири — 75 млн. сўм билан;
54-Халқаро Физика олимпиадаси бронза медали соҳиби,
Қорақалпоғистон Республикаси, Нукус шаҳридаги Президент мактаби 10-синф ўқувчиси Жавоҳир Садуллаев — 75 млн. сўм билан;
56-Халқаро Кимё олимпиадаси бронза медали соҳиби,
Тошкент шаҳридаги Абу Али ибн Сино номидаги ихтисослаштирилган мактабнинг 10-синф ўқувчиси Миржахон Мухаммадов — 75 млн. сўм билан;
36-Халқаро Информатика олимпиадаси бронза медали соҳиби,
Навоий шаҳридаги 1-сон ихтисослаштирилган мактаб ўқувчиси Мардонбек Ҳазратов — 75 млн. сўм билан тақдирланди.

Золотой медалист 56-й Международной олимпиады по химии,
Ученик 10-го класса специализированной школы имени Абу Али ибн Сино в Ташкенте Далер Рахимов - с 187,5 млн. сумов;
Серебряные призеры 65-й Международной олимпиады по математике:
Ученика 9-го класса специализированной школы имени Аль-Хорезми города Ташкента Эльбека Захиджанова, ученика 9-го класса специализированной школы No 1 города Карши Тулкина Жайлова - по 112,5 млн. сумов;
Серебряные призеры 56-й Международной олимпиады по химии:
Ахрорбек Баходиров, ученик 11 класса специализированной школы имени Абу Али ибн Сино города Ташкента, Саида Абдуллаева, ученица 11 класса специализированной школы с углубленным изучением отдельных предметов No 11 города Навои - по 112,5 млн. сумов;
Бронзовые призеры 65-й Международной олимпиады по математике:
Мадина Суюнова, учащаяся 11-го класса школы No 96 Китабского района Кашкадарьинской области, Озодбек Ахтамов, учащийся 10-го класса специализированной школы имени Аль-Хорезми города Ташкента, и Расулбек Гаффаров, учащийся 9-го класса этой школы, - по 75 млн сумов;
Бронзовый призер 54-й Международной олимпиады по физике,
Ученик 10-го класса Президентской школы города Нукуса, Республика Каракалпакстан Жавохир Садуллаев - с 75 млн. сумов;
Бронзовый призер 56-й Международной олимпиады по химии,
ученик 10-го класса специализированной школы имени Абу Али ибн Сино в Ташкенте Миржахон Мухаммадов - с 75 млн. сумов;