Мақолалар 17/03/2025 Хусусий мактабда бепул таълим олиш мумкинми?
Жавоб: Албатта мумкин Вазирлар Маҳкамасининг 80-сонли қарори билан хусусий таълим ташкилотлари учун лицензия таълим шартлари белгиланган. Ана шу талабларнинг бири эса ўқувчилар сонинг камида 10% миқдорида ижтимоий ҳимоя рестерига киритилган оила фарзандларининг бепул таълим олиши ҳисобланади.
Агар сизнинг оилангиз ушбу рестерга кирган бўлса, фарзандингизни уйингиз яқинидаги хусусий таълим муассасасида бепул таълим олишига эришингиз мумкин. Бунда ягона шарти ушбу мактаблар томонидан махсус синовлар ўтказилади, ушбу синовлардан муваффақиятли ўтгандан кейин хусусий  мактабда бепул ўқишлари мумкин бўлади.

Question: Is it possible to receive free education at a private school?
Answer: Absolutely. According to Resolution No. 80 of the Cabinet of Ministers, licensing and educational requirements have been established for private educational institutions. One of these requirements is that at least 10% of the student body must consist of children from families included in the social protection registry, who receive free education.
If your family is included in this registry, you can secure free education for your child at a private educational institution near your home. The only condition is that these schools conduct special tests, and after successfully passing these tests, children will be able to study at the private school free of charge.