Hukumatning 2025-yil 12-iyundagi 362-sonli qarori bilan 20.06.2017 dagi 393-sonli qarorga o‘zgartirish kiritildi.
Bugunga qadar sirtqi (maxsus sirtqi) ta’limdan kunduzgi ta’limga hamda sirtqi (maxsus sirtqi) ta’limning bir ta’lim sohasidan ikkinchi ta’lim sohasiga fuqaroning o‘qishini ko‘chirish va qayta tiklash haqidagi arizasiga rad javobi berilishiga asos bo‘lardi. Endi shu xatboshini chiqarib tashlashdi.
Eslatib o‘tamiz, Prezident farmoniga ko‘ra, 2025/2026-o‘quv yilidan boshlab ta’limning sirtqi shakliga qabul tugatilgan.

Постановлением Правительства No 362 от 12 июня 2025 года внесены изменения в постановление No 393 от 20.06.2017.
До сегодняшнего дня основанием для отказа в переводе и возобновлении обучения граждан с заочной (специальной заочной) формы обучения на очную форму обучения, а также с одной формы заочной (специальной заочной) формы обучения на другую форму обучения являлось отказ. Теперь этот абзац вычеркнули.
Напомним, что согласно указу Президента, с 2025/2026 учебного года прием на заочную форму обучения прекращен.